Steaua Bükreş Başkanı: Kadınların futbol oynaması ‘şeytani iş’

1036754903.jpg

Pro TV’nin canlı yanınında telefonla soruları yanıtlayan Steaua Bükreş Başkanı, UEFA’nın kulüpten kadın futbol takımı kurmasını talep etmesi halinde ne yapacağı sorusu üzerine köpürdü.

‘TANRININ İRADESİNE AYKIRI’

Böyle bir talep karşısında futbolu bırakacağını iddia eden Gigi Becali, “Tanrının iradesine aykırı şeyler yapmamalısınız. Bu şeytanın aklı fikriyle müttefiklik yapmak demektir” dedi.

‘İNSANIN DOĞASINA AYKIRI’

Kadın futbol takımları tüm dünyayı sarar, şampiyonaları yoğun ilgi toplarken Becali, “Bir kadın nasıl futbol oynayabilir” diye sorarak şu iddialarda bulundu:

“Kadının vücudu futbol oynamak için yaratılmamıştır. Bu çok tehlikeli olur… İnsan doğasına aykırıdır!”

‘KADIN ERKEK İÇİN YARATILMIŞ’

Kadının güzel olmak, karşı cinsi cezbetmek için yaratıldığını, kadının futbol oynamasına izin verilmemesi gerektiğini savunan Becali, kadınlara illa spor yapacaklarsa hentbol, voleybol, basketbol oynamalarını, ama ‘saldırgan’ sporlara yönelmemeleri ‘tavsiyesinde’ bulundu.

‘WE WILL ROCK YOU ÇALDIRMIYOR’

2003’te kulübün arazisi üzerinden Romanya ordusuyla değiş tokuşa giderek milyoner olan Becali’nin şiddet ve ırkçılık sicili kalabalık. 2012’de Florent Sinama-Pongolle ile sözleşme yapmaya yanaşmazken bunu Liverpool’un eski futbolcusunun siyah olmasıyla gerekçelendirdi. Queen grubunun solisti Freddie Mercury eşcinsel olduğu için ‘We will rock you’ şarkısının Steaua’nun stadyumunda çalınmasını yasakladı.

Son incilerini sosyal medya tepkisiz bırakmadı.

Chris Williams, Becali’ye ‘pislik herif’ derken domuz emojisi kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum