Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu krizi

2c9af7d3-11ae-4ac2-8844-a62f3b24d0ea.jpg

Hollanda ekibi Nijmegen’in Ferdi Kadıoğlu’nun bonservisi için gereken 1,4 milyon euroluk bedelin önemli bir kısmını Fenerbahçe’den henüz tahsil edemediği ortaya çıkmıştı. Hollanda basını, konuyla ilgili yaşanan krizin büyüdüğünü yazdı.

Nijmegen kulübünün Ferdi Kadıoğlu’nun bonservisi için gereken 1,4 milyon euroluk bedelin önemli bir kısmını Fenerbahçe’den henüz tahsil edemediği ortaya çıkmıştı.

Konuyla ilgili olarak Hollanda ekibinin sportif direktörü Wilco van Schaik’tan yapılan açıklamada “Konuyu UEFA ve FIFA nezdinde taşımak ve bu ödemenin olması için harekete geçmek istiyoruz. Şu ana kadar hakkımızı elde edemedik. Bu bizi etkiliyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Fanatik’in Hollanda’da yayım yapan de Gelderlander gazetesine dayandırdığı habere göre, Sarı Lacivertliler’in söz konusu ödemeyi henüz gerçekleştirmemiş olması nedeniyle büyük bir sıkıntı içine giren Nijmegen yönetiminin Bundesliga 3 ekiplerinden KFC Uerdingen 05 kulübünün başkanı Mikhail Ponomarev’den kulübe kaynak yaratması için talepte bulunduğunu yazdı. 19 yaşındaki Ferdi, Fenerbahçe’ye 2018 yazında gelmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum