“Falcao’yu 25 bin, onu 0 kişi karşıladı” denmişti; milli güreşçiden açıklama

1569140398454-zthfhgj.jpg

Dünya Güreş Şampiyonası grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan ve dördüncü kez dünya şampiyonu alan Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Türkiye’ye dönüşünde havalimanında kendisini az sayıda kişinin karşılamasıyla ilgili çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.

Kayaalp, Galatasaray’ın transfer ettiği Kolombiyalı Falcao’yla karşılaştırılmış; medyada, “Falcao’yu 25 bin, onu 0 kişi karşıladı” başlıklı haberler yer almıştı.

Sosyal medya hesabından havalimanında eşi, annesi, babası ve yakınları tarafından karşılandığı fotoğrafla birlikte açıklama yapan Rıza Kayaalp, şunları söyledi:

“Havaalanında karşılanmam ile ilgili çıkan haberlerle ilgili açıklama yapmak istiyorum. Öncelikle önemli olan ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek, şanlı bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşı’mızı söyletebilmek ve bu başarımla da halkımızı gururlandırmak. Tabii ki biz de binlerce kişi tarafından karşılanmayı isterdik ama saydığım diğer etmenler hepsinden önce geliyor. Beni sevdiklerim her zamanki gibi havaalanında karşılamaya devam ediyor. Kısacası söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.”

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum