AK Partili Kurtulmuş: Cumhur İttifakı’nı daha da genişletme taraftarıyız

1043738376_0-0-1201-650_1000x0_80_0_1_8e21c4c583eaeb91cdcc0f6ada6bef52.jpg

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, “Türkiye’yi kurma ideali etrafında bütünleşmek gibi temel konularda müşterek olmak şartıyla Cumhur İttifakı’nı daha fazla genişletme taraftarıyız. Ne kadar geniş, yüksek bir ittifak olursa o Türkiye’de hele hele yeni hedefleri çerçevesinde çok daha olumlu, demokratik, pozitif bir gündem oluşturur” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş internet medyası temsilcileriyle İstanbul’da bir araya geldi.

Toplantıda Kurtulmuş, reform çalışmalarının takvimine ilişkin bir soruya “Aşağı yukarı hukukla ilgili kısmı son noktaya doğru gelmiştir. Ekonomiyle ilgili kısmı çok kısa süre içerisinde tartışılacak. ‘Şu gün açıklanacak’ demek için erken. Biz bunları diğer siyasi partilerle de belki paylaşma noktasında olacağız. En kısa zamanda başladığımız bu süreci, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan etmiş olduğu bu süreci gerçekten çok güçlü bir şekilde Türkiye ve dünya kamuoyuyla paylaşacağız” diye yanıt verdi.

“Twitter” açıklaması: Bir an evvel kendi milli uygulamalarımıza dönerek o alanı güçlendirmemiz lazım

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Twitter hesabına gelen engellemeyle ilgili soru üzerine de sosyal medya platformlarının da politik bir tavrı taşıdığını, kendi ön kabullerini kendi kanaatlerini bir veri olarak bütün insanlığa dayatmaya çalıştıklarını belirterek şu yanıtı verdi:

“Bu kabul edilebilir bir şey değildir ve Türkiye’nin inşallah en kısa zamanda kendi milli sosyal platformunu kurması, bu konudaki çalışmalar biliyorsunuz çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu konuda başlayan uygulamalar var, bunların daha da ileri gitmesi, daha da yaygın olması ve aslında bizim ülke olarak, vatandaşlar olarak hepimizin bu anlamda bir an evvel kendi milli uygulamalarımıza dönerek o alanı güçlendirmemiz lazım. Çünkü gerçekten kabul edilebilir bir şey değil. Bu şirket, ismini vermek istemiyorum, nihayetinde bir şirket. Kardeşim sen burada bir sosyal medya platformu oluşturuyorsun, bir haberleşme ağı kuruyorsun. Buradan büyük paralar kazanıyorsun. Sen bir ticaret yapıyorsun. Ticaret yapan adamın, kendi dükkanına gelen filanca dinden, mezhepten, meşrepten, etnik kökenden, kıyafetten, tarzdan insana ‘Ben sana mal satmam.’ demesine benzer. Kabul edilebilir bir şey değildir. Sen nihayetinde bir firma olarak kim ne kullanıyorsa, bunun tabii uluslararası etik bakımından kuralları konulabilir ama sonuçta siyasi olarak bu işin kullanılması kabul edilebilir bir şey değil. Yasak koyduklarını değil, aslında bu şirketlerin varlığını bir şekilde tartıştıran ve varlıklarını da şüpheli hale getiren bir davranıştır. Bunu doğru bulmuyoruz, kınıyoruz, Bu bir şirketin yapmaması gereken bir tavırdır.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum