Nutella, tüketicileriyle birlikte gövde gösterisi yaptı

nutella-govde-gosterisi.jpg

Ferrero Grubu, tüketiciye olan saygı ve ürünlerin güvenilirliğine olan yüksek inancın bir göstergesi olarak Manisa fabrikasının kapılarını açtı. Dünya Nutella Günü’nde Türkiye’nin dört bir yanından gelen tüketiciler Nutella’da kullanılan hammaddeleri inceleyip üretim aşamasını fabrikada adım adım takip etti

Ferrero Grubu, Dünya Nutella Günü’nde Manisa fabrikasında tüketicisi ile buluştu. Tüketiciye olan saygı ve ürünlerin güvenilirliğine olan yüksek inancın bir göstergesi olarak fabrikasının kapılarını tüketicisine açan Ferrero, Türkiye’nin dört bir yanından gelen tüketicileri Manisa’da konuk etti. Gün boyu süren etkinlikte tüketiciler Nutella’da kullanılan hammaddeleri inceleyip üretim aşamasını fabrikada adım adım takip etti.

Sözlerini tutarak fabrikalarının kapısını tüketicilerine açmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu: “Tüketicilerimizin güvenle Nutella yiyebilmelerini garanti etmek için en iyi hammaddelerle, en yüksek sağlık güvenliği standartlarında üretim yapıyoruz. Bugün tüketicilerimiz fabrikamızda bizlerle birlikte oldu ve tüm üretim aşamalarımızı ve hammaddelerimizi detaylı bir şekilde incelediler. Dünya Nutella Günü’nü onlarla bu şekilde kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

22 ilden katılım sağlandı
Dünya Nutella Günü’nde Ferrero Grubu sosyal medya ve internet sitesi üzerinden alınan 7 binden fazla başvuru sonucunda seçilen tüketiciler Manisa’da ağırlandı. 22 ilden gelen tüketiciler Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu ve Ferrero Manisa Fabrikası Müdürü Jorris Gamelin tarafından özel olan kurulan etkinlik alanında ve fabrikada konuk edildi.

Tüketici sağlığı ve güveni her şeyin önünde
Fabrikada kurulan özel alanda Nutella üretiminde kullanılan tüm hammaddeler tüketicinin kontrolüne sunuldu. Hammaddeleri inceleme şansı bulan tüketiciler, ayrıca bu hammaddelerin özellikleri ve üretim aşamasındaki yeri konusunda uzmanlarca bilgilendirildi. Ferrero Ailesi için tüketici sağlığı ve güveninin her şeyden önemli olduğunun altını çizen Azmi Gümüşlüoğlu: “Bu yüzden ürünlerimizde kullandığımız ham maddelerin seçiminde son derece titiz davranıyoruz. Kalite Kontrol ekiplerimizle bu gibi faktörleri sürekli olarak gözlem altında tutarak, ürünlerimizin tüketiciler açısından güvenli kalmasını da garanti ediyoruz.” dedi.

Kullanılan fındığın yüzde 90’ı Türkiye’den
“Nutella ile Türk fındığını dünyaya tattırıyoruz” diyen Azmi Gümüşlüoğlu: “Fındık ihtiyacımızın çok büyük bir bölümünü Türkiye’den karşılıyoruz. Kullandığımız fındığın yüzde 90’ı Türk fındığı. 19’uncu fabrikamızı Türkiye’de Manisa’da kurduk. Manisa haricinde Türkiye’de 6 üretim tesisisimiz daha mevcut. 7 fabrikada bin 600’ü aşkın çalışanımızla Türkiye için üretiyor, Türkiye’ye değer katıyor, Türk Fındığının en büyük elçisi olarak 100’den fazla ülkede milyonlarca insanla buluşturuyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’den 3 kıtaya ihracat
Türkiye’nin, Ferrero grubunun en çok değer verdiği ülkelerden biri olduğunun altını çizen Azmi Gümüşlüoğlu: “Ferrero Grubu olarak Nutella ile 1 milyar kavanozda Türk fındığının lezzetini tüm dünya ile buluşturuyoruz. Ayrıca Hali hazırda Türkiye’de 1 milyar euroluk bir iş hacmi yürütüyoruz. Burada yaptığımız üretimle3 kıtada 100’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Ferrero olarak Türkiye’nin muazzam potansiyeline inanıyoruz, güveniyoruz. Bu inanç, güven ve gönül rahatlığıyla yatırımlarımıza devam edeceğiz. Mart ayında yeni yatırımlarla Nutella üretiminde kapasitemizi yüzde 50 artıracağız.” dedi.

Kaynak: perakende.org

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum