“Dünya Çin’i bekliyor ve Çin hazır!”

rBABC2Hha3aAB_mWAAAAAAAAAAA046.1920x1080.png

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, tüm dünyanın Beijing Kış Olimpiyatları’nı sabırsızlıkla beklediğini, Çin’in de ilgili hazırlıkları tamamladığını bildirdi.

Çin Medya Grubu’na (CMG) bağlı CGTN America tarafından Washington’daki Capital One Arena’da düzenlenen etkinlikte, 2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları tanıtıldı.

Wang Wenbin, başkent Beijing’de bugün düzenlenen basın toplantısında, etkinliğin ABD’li izleyiciler tarafından sıcak karşılandığını dile getirdi.

Beijing Kış Olimpiyatları’nın tüm dünyadan sporcular ve sporseverler için büyük bir şenlik olacağına işaret eden sözcü, etkinliğin başarısının Amerikan halkının da Olimpiyat oyunlarını dört gözle beklediğini gösterdiğini ifade etti.

Çin’in Beijing Kış Olimpiyatları için hazırlık çalışmalarını genel olarak tamamladığına dikkat çeken sözcü, Olimpiyat ruhu doğrultusunda ve tüm tarafların ortak çabalarıyla sade, güvenli ve muhteşem bir spor şenliği sunularak, pandemi döneminde dünyaya daha fazla dayanışma, güven ve güç aşılanacağını dile getirdi.

Tanıtım etkinliğinde Çin’in Washington Büyükelçisi Qin Gang, Beijing Kış Olimpiyatları ile ilgili bilgiler paylaşarak, Çinli ve ABD’li buz hokeyi takımlarının harika bir etkinlik sunmalarını diledi.

CMG Başkanı Shen Haixiong da videolu mesajında ABD halkını Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nı izlemeye çağırdı.

Yorumlar

yorum