Volkswagen Yönetim Kurulu Üyesi: “Suudi Arabistan ile iş yapmaktansa Türkiye ile iş yapmayı tercih ederim”

DEoOla-XoAAcKJd.jpg

Türkiye Tasarım Haftası kapsamında İstanbul’da bulunan, Alman otomobil devleri Porsche ve Volkswagen’in Yönetim Kurulu Üyesi Uwe Hück, Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini ifade etti ve “Volkswagen’in Türkiye’de yatırım yapıp yapmayacağı” yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

“Ben dostluk için geldim. Ticaret sonrasında gelişir. Türkiye ekonomi için çok ilginç bir ülke. Zeki bir genç kuşak var. Bu genç kuşağa yatırım yapmak önemli. Ben, Suudi Arabistan ile iş yapmaktansa Türkiye ile iş yapmayı tercih ederim.”

Aynı zamanda eski bir boksör olan Hück, Türk – Alman dostluğu için Avrupa Şampiyonu Boksör Fırat Arslan ile boks maçı yapacak. Gazete Habertürk’ten Yiğitcan Yıldız’ın haberine göre Hück, “Şov değil, gerçek bir dövüş olacak. Bizim sloganımız ‘Sadece ringde dövüşebilirsiniz’ olacak. Türkiye’nin yöneticilerini Türkler seçti. Buna saygı duymak zorundayız, onlara ne yapacaklarını dikte edemeyiz. Politikacılar kavga ederse ülke insanları üzülür. Politikacıların tartışması evde anne ile babanın kavga etmesi gibidir. Anne ile baba kavga ettiğinde çocuklar mutsuz olur. Hayat kavga etmek için çok kısa” diye konuştu.

Almaya doğumlu Avrupa Şampiyonu Arslan ise “Almanya’nın kalkınmasına 50 yıl önce nice Türk insanı destek oldu. Almanya bizim ekmeğimizi çıkardığımız yer. Türkiye ise vatanımız” dedi.

Hück ve Arslan ilk maçlarını Mart 2018’de Volkswagen ve Porsche fabrikalarının bulunduğu Stuttgart’ta yapacaklar. Ardından Türkiye’de bir maç daha gerçekleştirecekler.

(BloombergHT)

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum