Zeyrek: Yıldırım, bu propagandaya bel bağladıysa 23 Haziran akşamı büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilir

1560579660585-yildirim.jpg

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıBinali Yıldırım‘ın rakibine yönelik bu kara propaganda kampanyasına bel bağlamışsa, 23 Haziran akşamı büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağını yazdı.

Zeyrek, Yıldırım’ın umudunu Ordu Valisi ve Buca Kaymakamı’na bağladığını ifade etti. Zeyrek, iyi bir siyasetçinin projelerini anlattığını, kötü bir siyasetçinin ise rakibini kötülediğini söyledi. Zeyrek, son zamanlarda Türkiye’de bu siyaset tarzının kullanıldığını ve işe yaramadığının altını çizdi. Bu söylemini de ‘Erdoğan Soma madencisine tokat attı’ ve ‘Yavaş’ın bilgisayarından porno çıktı’ haberleri ile destekledi.

Zeyrek’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Birden fazla görüntüyü defalarca izledim.
Evet, “küfür” olarak nitelendirilen o hece duyuluyor. Ancak “basit” kelimesinin içinde mi geçiyor başlı başına mı söyleniyor pek belli değil. Daha da önemlisi kimin ağzından çıktığı hiç anlaşılmıyor.
Görüntü ve seslerden anlaşılan tek şey var.
O da Ordu Valisi’nin kolayca yönetebileceği bir meseleyi, partizanca bir tavırla bir krize dönüştürdüğü ve İmamoğlu’na eşlik eden Ordu Milletvekili, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un sinirden burnundan soluduğu, o öfkeyle de krizi körüklediğidir.
Bu konuda tek bir gerçek var ve bunu en iyi “gel çıkalım gurban olayım” sözleriyle Torun’u yatıştırdığı gözlenen İmamoğlu biliyor.
Eğer o sözcüğü kullanmışsa ayıp etmiş. Kullanmamışsa, günlerdir kendisine ayıp ediliyor.
Çok merak ediyorum, Ordu Havaalanı’nda o olayların yaşandığı gün, Erzincan Havaalanı’nda Vali Binali Yıldırım’ı karşılamaya gidenlerin önüne polisleri dizse ve aprona sokmasaydı ne olurdu? Sivil Havacılık Kuralları gereği yapması gereken kimseyi aprona sokmamak olduğu halde Vali’nin başına neler gelirdi?
Temiz siyaset tarzını her zaman beğendiğim, sıkça övdüğüm Yıldırım, rakibine yönelik bu kara propaganda kampanyasına bel bağlamışsa, 23 Haziran akşamı büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir.
Benden söylemesi.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum