Yıldırım: Sorunlarınızı torunlara bırakmamayı da biliyoruz

1039138528.jpg

Belediye ve Özel İdareleri Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) tarafından Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenen iftara katılan Yıldırım, Bem-Bir-Sen’le imzalanan sosyal denge sözleşmesinin detaylarını anlattı. Memurların çalışmadığına dair söylentilerin haksız olduğuna değinen Yıldırım, “Kulağıma ‘memurlar çalışmıyor’ diye şeyler geliyor. Hadi oradan. Memurlar çalışmıyorsa bu işleri kimler yapıyor? ‘Memurlar çalışmıyor’ diyenlere ‘kendinize bakın’ demek gerekir. 12 yıl bakanlık yaptım, Türkiye’ye çağ atlatan projeleri çalışma arkadaşlarımla, memurlarla gerçekleştirdim. Memurların canla başla İstanbul için çalıştığını biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Seçilmesi halinde itfaiyecilerin mesleki sorunlarını çözeceklerini dile getiren Yıldırım, “İtfaiyecilik kutsal bir meslek, kendi hayatınızı hiçe sayıyorsunuz, yangına gözünüzü kırpmadan giriyorsunuz. Ama hala itfaiyecilik bir meslek olarak tanımlanmıyor. İtfaiyeciliği bir meslek olarak tanımlayacağız ve yıpranma haklarınızın verilmemesinin önüne geçeceğiz. İnşallah sizlerin desteği ile 23 haziran da bu mübarek şehrin belediye başkanı olursam gece gündüz demeden çalışmaya söz veriyorum. Sorunlarınızı biliyoruz. Sorunlarınızı torunlara bırakmamayı da biliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Yıldırım, vatandaşların yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da tebrik ederek, sözlerini, “İki bayram arasında 23 Haziran’da İstanbul bayramına hazır mısınız? Bayramı birlikte kutlayalım mı?” diye tamamladı.

Konuşmaların ardından Bem-Bir Sen Genel Başkanı Levent Kozlu, İBB Genel Sekteri Hayri Baraçlı, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, İETT Genel Müdürü Fatih Bağış ve İBB İtfaiye Daire Başkanlığı arasında 13 bin memuru ilgilendiren sosyal denge zammı imza töreni gerçekleştirdi.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum