Ulaştırma Bakanlığı’ndan Kanal İstanbul grafiği

1576925847484-w.jpg

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kanal İstanbul Projesi için yürütülen çalışmalar hakkında bir açıklama yaptı. Bakanlığın Twitter hesabından “2011-2019 Sayılarla Kanal İstanbul” başlığıyla infografik yayımlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, tartışılan Kanal İstanbul Projesi hakkında Twitter hesabından bir infografik yayımladı. 2011-2019 Sayılarla Kanal İstanbul isimli infografikte proje kapsamında yapılan çalışmalara ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, Boğaziçi, Orta Doğu Teknik, İstanbul Teknik, Gazi, Başkent, Atılım, Çankırı Karatekin üniversitelerinden 200’e yakın akademisyen ve uzmanla 33 bilim dalında çalışma yürütüldü.

Bakanlığın infografiğindeki bilgilere göre, çalışma yapılan alanlar şunlar:

“Hidrolik, jeoloji, zemin mekaniği, kaya mekaniği, hidroloji ve yer üstü havzaları, hidrojeoloji, hidrodinamik, su kalitesi ve sediment araştırmaları, tsunami analizi, deprem analizi, gemi trafik analizi, trafik (ulaşım) yönetim planı, gemi navigasyonu simülasyonu, işletme modeli, dalga modeli, heyelan tespit ve önlemi, inşaat yönetimi, şehir bölge planlama ve sosyolojik etki değerlendirme, ekonomi, hukuk, arkeoloji, flora (bitki) ve fauna (hayvan) habitatı, omurgasız hayvanlar, sürüngenler, kuş türleri, memeli hayvanlar, iç su balıkları, deniz biyolojisi, ekoloji, endemik ve nadir türler, sosyal araştırmalar ve anketler, atık yönetimi ile kültürel miras.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum