Talat Atilla’dan yeni açıklama: O haberi ben yapmalıydım

1574508560336-talat-atilla.jpg

Sözcü yazarı Rahmi Turan‘ın CHP’li Muharrem İnce‘nin Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı ile görüştüğü iddiasının kaynağı olarak açıkladığı Gazeteci Talat Atilla, Twitter’dan yeni bir açıklama yaptı. Atilla’nın açıklamaları şöyle:

“Yayın organlarında, sosyal medyada benimle hesabı olan, daha önce eleştirdiğim ne kadar soytarı, iki yüzlü, itibarı sadece şöhret olan gazeteci ve politikacı varsa, haberi maske yaparak bana hakaret ettikleri gibi manipülasyon yapıyorlar.. Amacı sadece eleştiri lan, “aslında ne oldu?” diye sorgulayanlara saygım var. Ancak iş o kadar çığırından çıktı ki, “sorularına yanıt vermediğim gazeteciler” bile TV’ye çıkıp beni eleştirecek kadar küçüldüler. Onlara karşı hukuki ve yazılı yanıtlarım olacak.

“Stajyer gazetecilik yapanlar bile bilirler ki, gazeteciler birbirlerine haber jesti yapar. Rahmi Turan da Uğur Dündar da sahibi olduğum siteye, ismime ve haberlerime defalarca yer verdikleri için onlara yaptığım bir jesttir bu. Bugüne bakınca bunun hata olduğunu görüyorum.

“Haberi ben yapmalıydım. Kemal beyin “Biliyorum ama açıklamam” sözleri yerine bana saldırmayı, altından komplolar uydurmayı tercih edenler; güçlü gördüklerinin eteklerine sığınıp, kolay gördükleri hedefe ateş eden, hem CHP’ye hem iktidara yaranmak isteyen korkak ve zavallılar…”

Ayrıntılar geliyor

“Kılıçdaroğlu açıklamazsa ben açıklama yapacağım” demişti

Atilla, haberi CHP’li bir kaynaktan aldığını, çok yönlü olarak kontrol ettiğini ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na doğrulattığını söylemişti. Atilla  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu’nun açıklama yapmasını beklediğini, eğer açıklama gelmezse kendisinin yeni bir açıklama yapacağını belirtmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum