SP’li Aktaş’tan Numan Kurtulmuş’a tepki: Allah belanı versin, milli görüşten yetişmiş bir nesli heba ettin

1558878923575-57-f-4-f-1-cb-0-f-254614-c-4-dcc-02-a.jpg

Kurtulmuş, küskün seçmene seslenerek, “23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse yanlışlarımızdan kurtulacağız” ifadesini kullanmıştı

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Gençlik Kuruluşları Birliği tarafından Üsküdar Belediyesi Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde düzenlenen sahur programında yaptığı konuşmada küskün seçmene seslenmiş, “Önce 23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız” ifadesini kullanmıştı. Kurtulmuş’un bu sözlerine Saadet Partisi’nin 31 Mart seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Ali Aktaş’tan çok sert tepki geldi. Aktaş, “Allah belasını versin. Bu denli oportünist olabileceğini bilemedik. Milli Görüşten yetişmiş bir nesli heba etti” dedi.

 

Artı Gerçek’in haberine göre Kurtuluş’un yaptığı açıklama şu şekildeydi:

“AK Parti’nin Türkiye’deki siyasi tabanı asgari yüzde 65’tir. Ben kamuoyu araştırmasını söylüyorum. Oy vermiş sonra vermemiş, birkaç kez vermemiş sonra vermiş, birkaç kez oy vermiş sonra vermemiş. Bu büyük bir güçtür. Bu insanlarımızın hepsine ulaşacağız, gönlü kırgın olanlara diyeceğiz ki kırılma vakti şimdi değildir. Eksikleri, hataları söyleyenlere diyeceğiz ki biz de siyaseti biliyoruz, eksikleri hataları görüyoruz, önce 23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız ve yolumuza koşar adım devam edeceğiz. Ama kızgınlıkla, küskünlükle, kusura bakmayın hiç kimsenin de CHP’nin adayını oraya getirip oturtturmak gibi bir lüksü olamaz.” 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum