Sosyal medya paylaşımlarından dolayı hakkında dava açılan Canan Kaftancıoğlu: “Halk kimin sahici kimin yalancı olduğunu görüyor”

1039488696-2.jpg

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na seçilmesinden bu yana bazı basın yayın organları ve sosyal medyadaki troll hesapları tarafından hedefe alınan Canan Kaftancıoğlu sahte fotoğraflar ve haberlerle karalama kampanyalarına maruz kalmıştı. Berkin Elvan’ın ölümü, Gezi Direnişi gibi gelişmelerle ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak olan Kaftancıoğlu, “Halk kimin sahici kimin yalancı olduğunu görüyor, biliyor. Bedel ödetme çabaları boşa çıkacak” dedi.

BirGün’den Mehmet Emin Kurnaz’ın haberine göre, 28 Haziran Cuma günü saat 10.00’da İstanbul Adliyesi’nde bulunan 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak olan Kaftancıoğlu’na yöneltilen suçlamalar arasında ‘Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığı tahrik etmek ve terör örgütü propagandası’ yapmak suçları bulunuyor.

Duruşma öncesi açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, “Davayla ilgili hukuki değerlendirmelerde bulunamıyorum çünkü davanın açılma sebebi hukuki değil. Devlete hakaret eden birileri varsa o da yargıyı iktidarın sopası haline getirenlerdir. Devlete ihanet eden birileri varsa o da bu devletin en gizli, en önemli bilgilerini, kozmik odalarını FETÖ’ye açan, buna göz yumanlardır. 31 Mart seçimlerinden sonra da halkın iradesini ezip geçenlere halk en büyük cevabı 23 Haziran’da verdi zaten. Halk kimin sahici kimin yalancı olduğunu görüyor, biliyor. Bedel ödetme çabaları boşa çıkacak. Yalan kaybedecek, yine hakikat kazanacak” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum