Son Dakika… CHP lideri Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları yanıtlıyor

sondakika-710x473.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV canlı yayınında Ahmed Arpat ve Seda Öğretir’in sunduğu programda gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

İNCE’NİN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI

Muharrem Bey ile bizim tanışıklığımız ben siyasete girmeden önce olmuştu, başarılı bir arkadaşımız. Toplumun gözünde iyi bir ivme yakaladı.Zaten söylemişti 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım demişti. Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili görevini başarıyla gerçekleştiriyor.

“AKŞENER’E DESTEK VERİRİZ”

Birinci turda Muharrem Bey’in almasını isterim. İkinci tura kaldığı taktirde bile alacaktır.Kimin ikinci tura kalacağına halk karar verecek. Meral Akşener 2. tura kalırsa destekleyeceğiz.

PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞ

Parlamentonun yetkileri kısıtlandı. Cumhurbaşkanı kararnamelerle uzun süre götürecek. Muharrem Bey Cumhurbaşkanı olduktan sonra daha güçlü bir Parlamenter sistem kurulacaktır.

İNCE’NİN CHP’DEN FAZLA OY ALMA OLASILIĞI 

Muharrem Bey daha yüksek bir oy alsa bir şey olmaz. Muharrem Bey, sadece CHP’lilerin oyunu almayacak. Her kesimden oy alacak, her kesime hitap ediyor. Genç mi genç, hitabeti iyi mi, iyi. Daha ne istiyoruz. Bu Cumhurbaşkanımız demokrasi konusunda attığı adımlarla dünyada ses getirecektir.Muharrem Bey’in en fazla oyu alması için çalışıyoruz.

OHAL’İN KALDIRILMASI

Muharrem İnce, seçilirse ilk iş OHAL’i kaldırmak olacaktır. Bu dünyaya da büyük ses getirecektir.

BAKANLAR KURULU’NUN BELİRLENMESİ

Muharrem İnce seçilirse Bakanlar Kurulu listesini tabii ki o belirleyecek. Parlamento’da bir kan değişimi her zaman gerekiyor. Havuz medyası ‘CHP’de tasfiye’ diye başlık atıyor, iktidar partisinde  milletvekilleri listelere giremeyince ‘AK Parti’de değişim’ oluyor.

LİSTE TARTIŞMASI

Muharrem İnce ile hiçbir sıkıntı yaşamadık.  Listeyi başkan yardımcılarıyla birlikte yaptık. Tepkiyi anlıyorum ama artık geride kalmalı.

EREN ERDEM AÇIKLAMASI

MİT TIR’ları ile parti sözcümüz basın toplantısı yapmıştı. Elindeki belgeleri milletvekillerine ve basın mensuplarına dağıttı. Eren Erdem oradan aldım diyor, basın toplantısından aldı, doğru. O belgeler her yerde vardı. 17 internet sitesinde görüntüler yayınlandı. Sitelerden kaldırılmasıyla ilgili savcılığın yazısı var. 17 internet sitesinde yayınlanan şeyi bir iktidar partisi görmüyorsa kördür.  Bu da devlet sırrı oluyor, böyle devlet sırrı olur mu . Herkes biliyor, bu nasıl devlet sırrıdır. Eren Erdem daha önce defalarca yurtdışına çıkmıştır. Erdem’e yurtdışı yasağı konulması ayıptır.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum