Snowboard meraklısı esnaf 'Nusret Akımı'na kapıldı

snowboard-meraklisi-esnaf-nusret-akimina-kapildi_2a3c144.jpg

VAN

Türkiye’nin gözde kayak merkezlerinden Van’ın Gevaş ilçesindeki Abalı Kayak Merkezi, hafta sonu tatilini fırsata çevirip stres atmak ve spor yapmak isteyen vatandaşların akınına uğradı.

Kar kalınlığının istenilen seviye ulaşmasıyla soğuk havaya rağmen Abalı’ya gelen kayak severler, tatilini kayak yaparak geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Kış turizminin yanı sıra profesyonel kayak sporunun da Türkiye’deki önemli adreslerinden olan Abalı’da bazı kayak severler yoğunluk nedeniyle uzun kuyruklar oluşturdu.

“Nusret Akımı’na biz de kapıldık”

Abalı’ya kayak yapmak için gelen esnaftan eczacı Serkan Ök, haftanın yorgunluğunu ve yoğun iş temposunun stresini atmak için kayak tesisine geldiklerini belirtti.

Havanın güzel olduğu günlerde mutlaka tesise geldiklerini dile getiren Ök, şunları aktardı:

“Vanlı 50’ye yakın esnaf arkadaşımızın bulunduğu “Icemen Snowboard Team” adında bir grup kurduk. Grubumuz şimdilik yalnızca erkeklerden oluşuyor. Yakın zamanda grubumuza kadınları da dahil etmek istiyoruz. Sosyal medya üzerinden etkinlik yapıp Türkiye’nin çeşitli illerine sportif faaliyetlere gidiyoruz. Bu hafta sonu da güneşli havayı fırsat bilerek Abalı Kayak Merkezi’ne geldik. Çok keyifli oldu. Özellikle son günlerde ünlüleri de etkisi altına alan ‘Nusret Akımı’na biz de kapıldık. Maksadımız eğlenmek.” diye konuştu.

“Kayak takımları tükendi”

Gevaş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehdi Tekce de kayak merkezinin tam kapasiteyle çalıştığını söyledi:

Merkezin özellikle hafta sonu yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Tekçe, “Yoğunluk nedeniyle sabah saatlerinden itibaren kayak takımlarımız tükendi. Kayak sayımızı 300’den 500’e çıkarmamıza rağmen yetmiyor. Kar kalınlığı kayak severlerin tam istediği seviyede. Pistimiz Türkiye’nin en iyi eğitim pistidir. Hafta sonları farklı illerden gelerek Abalı’da kayak yapmayı öğreniyorlar. Burada kayak yapan vatandaş her hafta sonu kayak yapmaya geliyor.”

Muhabir: Özkan Bilgin, Yusuf Soyalp

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum