“Sandalyeler tapon çıktı”

2521523_810x458.jpg

Sözcü yazarı Necati Doğru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine katılan 29 büyükşehir belediye başkanının toplantı halindeyken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oturduğu sandalyenin ayağının kırılmasını değerlendirdi.

Necati Doğru “Sandalyeler tapon çıktı. 3 yılda bacağı çürümüş. Kim kakaladı bunları” ifadelerini kullandı.

İşte o yazı:

Erdoğan, büyükşehir belediye başkanları ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya gelmişti. Toplantı devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın oturduğu sandalyenin ayağı kırılmış, İmamoğlu sendelemiş ve düşmüştü. Bunun üzerine salondan, “Ayağı kaydırıldı” şeklinde espriler yapılmıştı.

Sözcü yazarı Doğru, “yazık bu sandalyelere verilen paralara” dediği “Saray’ın sandalyesi tapon çıktı!” başlıklı yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

Hem ucuz olur, hem yaşanmışlık duygusu verir, hem de keseme uygun gelir diye 35 yıl önce İstanbul’da Aksaray’da Horhor Antikacılar Çarşısı’ndan 6 eski sandalye almıştım. Dükkan sahibi, sandalyelerin 55 yıllık olduğunu söylemişti.
35 yıldır bendeler.
Yani 90 yıllıklar.
Sadece 10 yılda bir cilalatıyorum. Taş gibiler. Çok kilolu arkadaşlarım misafirliğe geliyor. Kazasız, belasız uğurluyorum. Bizzat Cumhurbaşkanı’nın kendisi Saray’ın sandalyeleri dahil 650 milyon dolara mal olduğunu açıklamıştı. Hizmete yeni açıldığı sıralarda “sandalyelerin-koltukların-mobilyaların da özenle seçildiği, bir bölümünün dışardan döviz ödenerek getirildiği” yazılmıştı.
Sandalyeler tapon çıktı.
3 yılda bacağı çürümüş.
Kim kakaladı bunları!
Yazık paralara!
Ve ne tesadüf!
29 büyükşehir belediye başkanı, 16 bakan, 1 de Cumhurbaşkanı toplam 46 kişinin oturduğu 46 sandalye içinde 1 tek Ekrem İmamoğlu’nun sandalyesinin ayağı çürük yani kırık.
Bizans oyunu muydu?
Ankara tuzağı mı?
Siyasetçi şakası mı?

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum