Samsun’da yapılan su zammına vatandaştan büyük tepki

1572599097531-xfthxfghfg.jpg

Hedef Halk Gazetesi’nden Zekeriya Fırat‘ın haberine göre su zammını belediye meclisinde kabul eden AKP ve MHP’li meclis üyelerine, AKP İl Başkanı’na ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e seslenen Aydın “Seçimden önce suya indirim, sonrasında ise zam yaptınız. Diğer illerde indirim uygulanırken siz neden böyle insafsızlık yapıyorsunuz. Siz bu şehrin insanı değilmisiniz?Sizler seçimle göreve geldiniz, talimatla iş yapın diye göreve seçilmediniz “dedi.

Eleştirilerini sürdüren Aydın, “AK Partililere sesleniyorum, başkandan memnunmusunuz?Göğsünüz kabarıyormu?Halkın içine girip hallerini sordunuz mu? Her gün belediyenin bataklığa saplandığını görmüyor musunuz? Ya büyük başkan siz halkın tepkilerine neden kulak tıkadınız? Yoksa kulaklarınıza pamuk tıkadınız. Burası bakanlık değil. Burada yaptığınız yanlışlar tokat gibi yüzünüzü çarpılır. Burada halkınız yaptığınız işler yanlış diyor. Aldığınız zam kararlarını geri alın “diye konuştu.

Heyet kimseyle görüşemedi

Konuşmaların ardından Samsun Su Zammı Geri Alınsın Platformu Sözcüsü Tacettin Aydın, Samsun Çevre Platformu Sözcüsü Mehmet Özdağ ve Avukat Arzu Sabuncu, toplanan 20 bin tepki imzasını belediyeye iletmek için binadan içeri girdi. Belediyede Başkan Demir yada Genel Sekreter ile görüşmek isteyen heyet Çözüm Merkezi’ne yönlendirildi.

Heyeti daha sonra Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdulkadir Dizman karşıladı. Dizman, Başkan Demir’in şehir dışında olduğunu, diğer üst düzey yöneticilerin ise toplantıda olduğunu söyledi. Platform Sözcüsü Aydın, halkın taleplerinin yok sayıldığını belirterek tepki göstererek belediyeden ayrıldı. 15 dakika sonra ise Genel Sekreter İlhan Bayram makam arabası jiple belediyeden ayrıldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum