Sağlık Bakanı Koca: Toplam sağlık kuruluşlarımıza müracaat eden hasta sayımız 1031 kişi oldu

1573629900980-fahrettinkoca.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 6.6 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Elazığ’da açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca, “Toplam sağlık kuruluşlarımıza müracaat eden hasta sayımız 1031 kişi oldu” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da enkazların yanındaki binalara ilişkin olarak tespitlerin hızlı bir şekilde yapıldığını kaydetti. Hasarlı olan binaların yıkılacağını söyleyen Kurum, “Dün gece saatlerinden itibaren bu güzel ülkemiz birliğin tüm dünyaya nasıl olması gerektiğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Bu depremden bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarla bu kadar az hasarla 6.8 büyüklüğünde bir depremi yaşadıysak Elazığımızda sadece 5 bina yıkıldıysa bugüne kadar aldığımız tedbirler sayesindedir” dedi.

Koca’nın açıklamaları şöyle:

“Yoğunbakımda durumu kritik olan hastamız yok.”

“Toplam ilave personel sayımız 1572’ye ulaştı.”

“4 tane donanımlı 50 yataklı sahra hastanesi bulunuyor. Bu anlamda bu hastaneleri kurmaya ihtiyaç olmadığını, ihtiyaç olma durumunda bu hastaneleri hazır halde tuttuğumuzu bildirmek isterim, 48 çadırımızla birlikte.”

“SABİM hattımıza yoğum müracaatlar oldu. Özellikle yakın hizmet etmek üzere yoğun bir talebimiz olduğunu gördük. Biz yüce gönüllü milletimize teşekkür ediyorum. Sahada bütün sağlık ekiplerimiz bütün personelimiz özverili, gayretli bir şekilde hizmete hazır bir şekilde devam etmektedirler En son kurtarılan iki vatandaşımızın genel durumlarının iyi olduğunu ,bu anlamda bir sorun görülmediğini; ve aynı zamanda Nazmiye adlı hastamızın d genel durumunun iyi olduğunu söyleyebilirim. ”

 

Ayrıntılar geliyor…

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum