Sabiha Gökçen’de uçak pistten çıktı! Bakan Turhan ölü ve yaralı sayısını açıkladı

1035895222.jpg

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda İzmir-İstanbul seferini yapan içinde 2’si çocuk 171 yolcu ve 6 mürettebat bulunan PC2193 sefer sayılı TC-IZK kuyruk tescilli, Açelya isimli Boeing B737-800 tipi yolcu uçağı iniş sırasında pistten çıkarak toprak zemine kaydı. Pistten çıkan uçak 3 parçaya ayrıldı. İstanbul Valiliği, 52 yaralının hastanelere kaldırıldığını açıkladı.

Uçağın ağır hasar aldığı kazada uçaktan alevler yükseldi. Yangın kısa sürede söndürülürken, Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşa kapatıldı.

Bakan Turhan: Bize gelen ağır yaralı bilgisi yok

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “İzmir- İstanbul seferini yapan uçağımız Sabiha Gökçen Havalimanı’na sert bir iniş yapması sonucu pist başından araziye çıkması sonucu kaza meydana geliyor. Uçağımızda 177 yolcu var 6 mürettebat bulunuyor. Şuanda yolcuların önemli bir kısmı kendi imkanlarıyla uçağı terk etti. Şuanda bize gelen bilgiye göre ağır bir yaralı bilgisi ulaşmadı.” dedi.

VALİ YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan uçağa ilişkin, “Olay yerine 112 Acil, İtfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilmiş, yolcuların güvenli şekilde tahliye çalışmaları başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, Twitter hesabından kazaya ilişkin yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

“İzmir-İstanbul seferini yapan bir yolcu uçağı,Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan kısa bir süre sonra pistten çıkmıştır. Olay yerine 112 Acil, İtfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilmiş, yolcuların güvenli şekilde tahliye çalışmaları başlatılmıştır.”

Sabiha Gökçen’de uçak pistten çıktı

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum