'Pişmanlık duymamaları, insan olmadıklarını gösterir'

pismanlik-duymamalari-insan-olmadiklarini-gosterir_5959b19.jpg

DÜZCE(AA) – Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Merkezi’ne düzenlenen saldırıda şehit olan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın babası, soruşturmalar kapsamında yargılanan sanıkların savunmalarında pişmanlık duymamalarına ve “suçsuz olduklarını” ileri sürmelerine tepki gösterdi.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen hava saldırısında şehit düşen Ufuk Baysan’ın babası Ramazan Baysan, kalkışmada bulunan bazı hainlerin yargılanmaya başladığını ve verdikleri ifadelerde de “Pişman değilim” gibi sözler sarf ettiklerini anımsattı.

“Bana göre teşebbüs edenleri çok ama çok inandırmışlar ya da insanlıktan çıkmış bunlar.” diyen şehit babası, “Yapılan iş ortada. Bu kadar insanı öldürdüler, bu kadar insanı mağdur ettiler, ülkenin huzurunu kaçırdılar, düzenini bozmaya çalıştılar. Şimdi, ‘Ben hala pişman değilim.’ diyorlar. Bu nasıl bir anlayış, nasıl bir insanlıktır?” diye konuştu.

Örgütün amacının ne olduğunu hala çözemediğini dile getiren Baysan, “Bu ülkede doğup büyümüş, bu ülkede çoluk çocuğunu geçindiren bir insanım. ‘Ben FETÖ’cüyüm, ben bilmem neyim.’ demek doğru değil. Bu, bana göre doğup büyüdüğü ülkeye ihanettir. Söyleyecek başka bir şey de bulamıyorum.” ifadesini kullandı.

Sanıkların bazılarının pişman olmadıkları yönünde açıklama yapmasına değinen şehit babası, şunları kaydetti:

“Birkaçının ‘Pişman değilim.’ şeklinde ifade kullandıklarını televizyondan öğrendim. Pişman olmamaları, insan olmadıklarını gösterir. Yapılan iş ortada. Bu kadar insanı öldürdüler, bu kadar insanı mağdur ettiler, ülkenin huzurunu kaçırdılar, düzenini bozmaya çalıştılar. Şimdi, ‘Ben hala pişman değilim.’ diyorlar. Bu nasıl bir anlayış, nasıl bir insanlıktır?”

Muhabir: Ömer Ürer

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum