MSB: Teröristler son 24 saatte toplam 19 taciz/saldırı gerçekleştirdi

5dc94afa214ed81730ed5210.jpg

Mili Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesine PKK/YPG’li teröristlerin gerçekleştirdiği saldırılar ile ilgili açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekât bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerin son 24 saatte havan, bombalı araç ve drone’larla toplam 19 taciz-saldırı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “TSK tarafından Barış Koridoru tesisine yönelik mevcut mutabakatlara tam olarak uyulurken, PKK/YPG’li teröristlerin Barış Pınarı Harekât bölgesine yönelik tacizleri devam ediyor. Teröristler son 24 saatte havan, bombalı araç ve drone’larla toplam 19 taciz/saldırı gerçekleştirdi” denildi.

RUSYA İLE 4. DEVRİYE TAMAM

Türk ve Rus askeri unsurlarının, İHA’ların da iştirakiyle Fırat’ın doğusundaki dördüncü kara devriyesi planlandığı gibi tamamlandı. Derbesiye bölgesinde icra edilen dördüncü kara devriyesine her iki taraftan dörder araç olmak üzere toplam sekiz kara aracı ve İHA’lar iştirak etti. Türk ve Rus askeri unsurları 10 kilometre derinlikte, 62 kilometre uzunluğundaki güzergâhta devriyeyi tamamladı.

Kaynak:AA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum