MİT TIR’ları davasında yeni gelişme! Tek sanık Can Dündar

candundar.jpg

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara gazetede yer verdiği gerekçesiyle çarptırıldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtayca bozulan, eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün yeniden yargılanmasına başlandı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Erdem Gül katıldı. Can Dündar’ın avukatlarının yanı sıra Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları da duruşmada yer aldı.

Duruşmanın kapalı yapılması konusuyla ilgili görüşü sorulan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yeşilkaya, davanın devletin gizli kalması gereken bilgi ve belgelerine ilişkin olduğu gerekçesiyle duruşmanın kapalı yapılmasını talep etti. Kapalılık talebiyle ilgili beyanı sorulan sanık avukatları ise herhangi bir kamu yararı söz konusu olmadığını öne sürerek, duruşmanın açık yapılmasını istedi. Duruşmaların kapalı yapılmasına hükmeden mahkeme heyeti, sanık Erdem Gül hakkındaki davanın bu dosyadan ayrılmasına ve başka bir esasa kaydedilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum