Milyoner hırsıza 6 yıl 8 ay hapis cezası

5c1f2d080f25442ebc8740ac.jpg

Adana’da 2007 yılında ölen babasından 2 milyon lira miras kalan ancak kısa sürede mirası bitirip hırsızlık yapan genç 6 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi,  bir kamyonetten 2 akü, Cumali Pamuk isimli şahsa ait araçtan 1, Masum Dağ’a ait çekiciden ise 2 akü çalındı. Şahıslar arabalarının akülerinin olmadığını fark edince AdanaEmniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı HırsızlıkBüro Amirliğine başvurdu.

Yapılan çalışma sonucunda hırsızlık anının güvenlik kamerası kayıtlarına ulaşıldı. Polis izlediği güvenlik kamerası görüntülerinden hırsızlık olayını daha önce de hırsızlıktan çok sayıda kaydı olanZiya Gökhan Atalan (21) olduğunu saptadı. Polis şahsın uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve atık kağıt toplayarak geçimini sağladığını belirledi. Bu tespitlerin ardından zanlıyı hırsızlık yaptığı yere yakın bir yerde yakaladı.

Zanlının polise babası Ziya Atalan’ın 2007 yılında öldüğünü, 2017 yılında babasından kalan arsaların olduğunun ortaya çıktığını ve kendisine 2 milyon lira miras kaldığını ancak o mirası da bitirdiğini söylediği ileri sürüldü. Zanlının yakınlarının da miras kaldığını doğruladığı ancak zanlının mirası 9 ay gibi kısa sürede uyuşturucu kullanarak ve bazı kişilere kaptırarak bitirdiğini söylediği öne sürüldü.

18 Eylül günü tutuklanan Atalan, bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak Atalan’ın başka hırsızlık olaylarından 6 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası onandığı için aranması çıktı. Yapılan çalışmada milyoner hırsız yakalandı. Atalan emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine götürüldü. Ziya Gökhan Atalan burada kendisini görüntülemek isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi. Atalan daha sonra adliyeye oradan da cezaevine götürüldü.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum