Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatıldı

435526.jpg

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sanatçı Metin Akpınar hakkında, katıldığı televizyon kanalındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.

 Akpınar, Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunuculuğunu yaptığı Halk Arenası programında  politik eleştirilerde bulunurken ülkedeki kutuplaşmaya dikkat çekmişti.Akpınar, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri bir rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala kavga dövüş olmaz biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz.”

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Akpınar’ın kendisini ipe göndermek istediği iddiasında bulunarak, “Bunlar sanatçı müsveddesi. Bunun bedelini ödeyecekler. Kalkacaksın bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Şimdi yargıda bunun bedelini öde” demişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum