Menteşe'ye yeni otogar yapılıyor

menteseye-yeni-otogar-yapiliyor_705ae6d.jpg

MUĞLA (AA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe i̇lçesine şehirlerarası otogar yapımı için çalışmalara başladı.

11 milyon 186 bin 400 lira yatırımla gerçekleşecek Menteşe Şehirlerarası Otogarı, Akkaya Kavşağı’nda yapılacak.

Haziran ayında tamamlanması hedeflenen otogarda 13 otobüs, 13 midibüs peronu ile 80 araç, motosiklet, bisiklet park yeri, kafeterya, bilet satış birimleri, büfe, açık, kapalı bekleme alanları, kültürel aktivite alanları da bulunuyor.

Şehirlerarası otogarın 3 bin 500 metrekare çatı örtüsüne bin 720 yarı şeffaf güneş paneli yerleştirilerek güneş enerjisinden yararlanılması da sağlanacak.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, gazetecilere yaptığı açıklamada, il genelinde birçok ilçede yeni ve modern otogarların yapılacağını, projelerinin hazır olduğunu, istimlak ile ilgili süreçlerin tamamlanmasından sonra temelin atılacağını söyledi.

İlk olarak Menteşe’de çağdaş bir şehirlerarası otogar yapımı için çalışmalara başladıklarını belirten Gürün, “Kamulaştırma ile ilgili hukuki sürecin devam ettiği Bodrum, istimlak ve imar işlemleri sürecinin devam ettiği Datça, Ortaca, Seydikemer ve Fethiye ilçelerimize Menteşe ilçemize yapılan otogarımızla aynı, yenilikçi mimari konsepte sahip otogarların yapımına başlayacağız.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum