Manas Üniversitesi Rektörü Balcı: Kendi kaynaklarımız ve AA'nın haberinden yararlanacağız

manas-universitesi-rektoru-balci-kendi-kaynaklarimiz-ve-aanin-haberinden-yararlanacagiz_1f73e9d.jpg

ANKARA – YASEMİN KALYONCUOĞLU

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Sebahattin Balcı, üniversite bünyesinde kurdukları medya merkezinin fiilen haber üretmeye başladığını belirterek, “Kendi kaynaklarımız ve AA’nın haber kaynaklarından yararlanacağız. Üniversitemizin televizyonu ve radyosu da var. Bunu daha da büyüteceğiz.” ifadesini kullandı.

Balcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırgızistan ve Türkiye’nin uluslararası anlaşmayla ortak olarak kurduğu, özel statüye sahip üniversitenin gelişmesi için yoğun çaba harcadıklarını bildirdi.

Üniversitenin çağın gerektirdiği donanımlara sahip olduğunu ve huzur ortamında eğitim faaliyetlerini yürüttüklerine değinen Balcı, “Ailelerimiz herhangi bir endişeye kapılmadan üniversitemize evladını gönderebilir. Aile, Türkiye’de herhangi bir üniversiteye çocuğunu gönderecekse, bizim üniversitemize de okumak için huzur içinde göndersin. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi yerli, milli ve içinde hain barındırmayan bir üniversitedir. Aynı zamanda Kırgızistan ve Türkiye için umut olan bir üniversitedir.” dedi.

Çift diploma

Rektör Balcı, Konya Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ile çift diploma programları kapsamında anlaşma yaptıklarını belirterek, “Bu konuda mutabakata vardık. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde çift diploma programlarını Türkiye’de başlatacağız. Bu bizim için çok önemli, daha sonra diğer ülkelerle de devam edecek bu çalışmamız.” görüşlerine yer verdi.

AA ile ortak medya merkezi

Balcı, üniversite bünyesinde medya merkezi kurduklarına işaret ederek, bu doğrultuda Anadolu Ajansı (AA) ile işbirliği protokolü imzaladıklarını bildirdi.

Medya merkezinde, AA’nın yanı sıra TİKA’nın da desteğini alarak, eğitim, bilim, kültür, sanat, spor ve gençlik alanında haber üretileceğini belirten Balcı, “Medya merkezimiz, fiilen haber üretmeye başladı. Kendi kaynaklarımız ve AA’nın haber kaynaklarından yararlanacağız. Üniversitemizin televizyonu ve radyosu da var. Bunu daha da büyüteceğiz. Medya merkezini kurmamızın altındaki esas nokta, Türkiye’nin gönül coğrafyamızdaki faaliyetlerinin kamuoyu tarafından bilinmesi ve anlaşılmasını sağlamaktır.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum