Köpeğe tecavüz ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan iki kişi serbest bırakıldı

1556371870441-tecavuzcu.jpg

Kütahya’da sahipli köpeğe, götürdükleri ormanda tecavüz ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli ‘müstehcenlik ve hayvanları koruma kanununa muhalefet’ suçlamasıyla sevk edildikleri adliyede nöbetçi mahkemece adli kontrol şartı getirilerek, serbest bırakıldı.

100. Yıl Mahallesi’nde oturan Ş.K., köpeğini evinin karşısındaki ağaca bağladı. Ancak kısa süre sonra köpeğinin olmadığını fark etti. Çevredekilerden köpeğinin 2 kişi tarafından alınarak, ormanlık alana götürüldüğünü öğrendi. Ş.K. hemen ormanlık alana gitti. Ancak 2 kişinin burada köpeğini, ağaca bağlayıp tecavüz ettiğini gördü. Duruma müdahale eden Ş.K. ile yardımına gelenler, İ.D.(47) ve İ.Y.’yi (55) etkisiz hale getirip, polisi aradı. Polis ekiplerince gözaltına alınan ikili, Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Köpek ise veteriner tarafından muayene edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

2 şüpheli adli kontrolle serbest

Kütahya’da sahipli köpeğe, götürdükleri ormanda tecavüz ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan İ.D.(47) ve İ.Y. (55), ‘müstehcenlik ve hayvanları koruma kanununa muhalefet’ suçlamasıyla sevk edildikleri adliyede nöbetçi mahkemece adli kontrol şartı getirilerek, serbest bırakıldı.

İki şüpheli, polisteki sorgularında tecavüz iddialarını kabul etmedi. Alkol almak için ormanlık alana gittiklerini savunan şüpheliler, “Alkol almak gittik, ormanlık alanda köpek bağlıydı. Biraz ileri oturduk, elinde bıçakla biri gelerek ‘köpeği neden çalıyorsunuz’ dedi. Biz de ‘çalmıyoruz alkol alıyoruz’ dedik. Üstümüze geldi. Biz köpek filan çalmaya çalışmadık” dedi.

Tecavüz edildiği öne sürülen köpek ile 2 şüpheliden alınan örnekler ise incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Soruşturma sürüyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum