“Kılıçdaroğlu’nun, tank palet fabrikasıyla ilgili sözlerinin oluşturduğu soru işaretleri Erdoğan’ı rahatsız ediyor”

erdogan-kilicdaroglu.jpg

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugün yayımlanan yazısında Kılıçdaroğlu’nun yöneltti tank palet fabrikasıyla ilgili yönelttiği soruların Erdoğan’ı rahatsız ettiğini ileri sürerek “Öyle öfkelenmişti ki neredeyse tank palet fabrikasını bırakıp bizzat tanka binip Kılıçdaroğlu’na hücum edecek gibi bir hali vardı” dedi. Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin toplumun belirli bir kesiminde soru işaretlerine sebep olduğunu belirten Selvi, Erdoğan’ın bu durumdan rahatsız olduğunu belirtti.

Selvi’nin yazısında öne çıkan bölüm:

AK Parti grubu nedeniyle bakanlar Meclis’teydi. Onlarla sohbet etme imkânı bulduk. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup konuşmasını izledik. Muhalefet cephesindeki hareketliliğe kulak verdik. Görünen o ki, 2020 yılıyla birlikte gündem yeniden iç siyaset olacak.

İster Barış Pınarı harekâtı olsun, ister Trump’la görüşme… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde bir madde var ki o hiç değişmiyor. Bay Kemal”diye seslendiği CHP Genel Başkanı’yla ilgili eleştirilerinden söz ediyorum. Erdoğan, tank palet fabrikasıyla ilgili tartışmalar üzerinden Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Öyle öfkelenmişti ki neredeyse tank palet fabrikasını bırakıp bizzat tanka binip Kılıçdaroğlu’na hücum edecek gibi bir hali vardı. Kılıçdaroğlu’nun, tank palet fabrikasıyla ilgili sözlerinin toplumun bir kesiminde oluşturduğu soru işaretleri belli ki Erdoğan’ı rahatsız ediyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum