Kılıçdaroğlu’ndan “muhafazakâr kesime gidin” talimatı

6f747bbd0dde296a.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun belediye başkanlarına ve örgüte, mütedeyyin vatandaşlara gidilmesi talimatını verdiği belirtildi.

İzmir’de CHP’li belediye başkanlarının katılımıyla “Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması” çalıştayı tamamlandı. Sözcü’den Başak Kaya‘nın kulis haberine göre, Kılıçdaroğlu toplantının basına kapalı olan kapanış konuşmasında belediye başkanlarına sert çıktı. Genel Merkez’e belediyelerle ilgili 5 binden fazla şikâyetin geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, başkanlara, “Bize yakın sivil toplum örgütlerine değil bize mesafeli olanlara gidin” talimatı verdi.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, “Muhafazakar kardeşlerimize gidin. Bu kesimlerin en azından evinde bir çayını için, bizim çayımızı içsinler. Taziyeye gidin, esnafa gidin, camiye gidin” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, başkanları, Genel Merkez’le ilişkilerinin kopuk olması nedeniyle eleştirdiği ve “Bilgi alışverişinde sıkıntı var” dediği öğrenildi. İlçe kongreleriyle ilgili olarak Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanı örgüt işine karışıyorsa hastalığa batar. Örgüt işine karışmak kadar yanlış bir iş yoktur” talimatını verdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum