Kılıçdaroğlu: “Dürüst siyasetçi için devleti yönetmek dünyanın en kolay işi”

kılıçdaroğlu-yeni.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Oto Bakım Dernekleri Genel Kurulu’nda konuşuyor. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

“Devleti yönetmek dürüst siyasetçi açısından dünyanın en kolay işidir. Çünkü devlette herkesin görev tanımı yasalarla belirtişmiş durumda. Devleti yöneten kişi bürokrasi ve liyakata uygun görevinş yaparsa sorun çıkmaz. Bizim hayatın her alanında liyakati görünür kılmak zorundayız.

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki ara eleman neredeyse bulunamıyor. Teknoloji liseleri açılmalı. Teknoloji ve eğitim çok önemli.  Eğitilen insan güler yüzlü olur, hizmeti sunarken de hak ederek size sundum diye düşünür. Müşteri ile hizmet arasındaki ilişkiyi eğitim pekiştirir. Bu da bizim açımızdan son derece değerlidir.

Geri dönüşüm konusu en önemli konulardan birisidir. Kullanılan suyun 9 kez kullanılmasının önünün açılması hem çevre hem de ekonomi için önemlidir. Bütün dünya şimdi çevre üzerinde duruyor. Çevre konusunda duyarlı olanlara yatırım yapmaya başladılar. Araçlara bakacağız, araçlar temiz olacak. Kent estetiği dediğimiz bir kavram var. İnsanlar yaşadıkları şehri güzel görmek ister. Herkes daha güzel bir yerde, daha güzel bir kentte yaşamak ister. Trafikte pırıl pırıl araçlar görmek istedi”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum