Kılıçdaroğlu: Biz özgürlükçü, AK Parti yasakçı bir partidir

1557376247664-kemal-kilic-1.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Yeni bir reçeteye ihtiyacımız var, yeni bir güzelliğe ihtiyacımız var. Birileri milletin iradesiyle oynadı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını elinden aldı. Bu mağduriyeti gidereceklerin başında 8 bin 800 eczacı da gelmektedir.

301 madencimiz hayatını kaybetti. Adalet yerini buldu mu? Hayır. Hâlâ adalet nerede diye ağlayan aileler, çocuklar var. Bizler Soma Faciasını asla unutmayacağız. 5 yıl içinde 299 madencimiz daha hayatını kaybetti. Soma’yı neden unutmuyoruz, 301 madencimiz bir arada öldüğü için. Geçen sürede bir o kadar daha mandencimizin hayatını kaybettiğini görüyoruz. Bunlar alın teri döktüler. Bunların döktükleri her alın terinin her bir damlanın ne kadar değerli olduğunu bilmek zorundayız.

Yeniçağ Gazetesinin saygı değer yazarlarından bir tanesi Yavuz Selim Demirağ, 7 kişinin saldırısına uğradı. Öldüresiye dövüldü.  Hangi gerekçeyle yapıldı bu? Niçin yapıldı? Failleri bulundu ama serbest bırakıldı. Niçin? Ölmesi mi gerekiyordu tutuklanmaları için? Kim azmettirdi onları. Sahte plakayla niçin geziyor onlar. Korkarım ki üstü örtülecek. Ama hiç kimse unutmasın bu ülkenin sağ duyulu insanlar var. Kendisini hastanede ziyaret ettim. Olayı bütün ayrıntılarıyla anlattı. Normalde iktidarın derhal harekete geçmesi gerekiyordu. Polis görevini yaptı, failleri savcıya teslim etti, savcı birer ifade aldı ve serbest bıraktı. Bu savcıya sormak lazım, sen, senin çocukların sopalarla dövülseydi ne olurdu? Sopayla insanları linç etmeye kalkmak ne zamandır serbest bırakmak oldu? Acaba bir yerlerden talimat mı aldı? Bunu biz araştıracağız. Gerekirse araştırma önergesi vereceğiz. Kim olursa olsun her gazetecinin gazetecilik görevini yaptığı sürece başımızın üzerinde yeri var.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum