İYİ Partili Eryılmaz’dan ekonomiye ilişkin açıklamalar

iyi-partili-eryilmazdan-ekonomiye-iliskin-aciklamalar_1d8026a.jpg

İYİ Parti’den 3. sıra Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, son günlerde dolar, euro ve altındaki yükseliş sonrası ülke ekonomisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Eryılmaz, İYİ Parti’nin doğru ekonomi politikalarıyla vatandaşların mağduriyetini kısa bir süre içerisinde gidereceğini ifade etti.

Son günlerde yaşanan kur artışıyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, Türkiye’nin yanlış para politikalarıyla uçuruma sürüklendiğini iddia ederek, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in ve partimizin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, kurdaki bu hareketliliğin bilinçli bir şekilde yapıldığını düşündüğünü dile getirmişti. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde ülkemizde ciddi bir terör tırmanışı yaşanmıştı. Hatta referandum döneminde, ‘evet oyu vermezseniz Türkiye’de iç savaş çıkar’ diyen kişilerin bu dönemde de AK Parti listesinde aday olduğunu görüyoruz. Türkiye yanlış para politikalarıyla adeta ekonomik bir intihara sürüklendi. Vatandaşın cebinde para yok. İftarda et yiyecek durumu yok. Ağır vergi yükleri ve akaryakıta yapılan fahiş zamlar nedeniyle araç sahiplerini araçlarını park yerlerinden çıkaramaz duruma geldi. Krediler üzerindeki ağır faiz oranları nedeniyle ev ve arsa satışları durdu, bıçak gibi kesildi. İş dünyası yurtdışında yaptığı ticari ilişkilerini durdurma noktasına geldi. Şimdi de vatandaşlar üzerinde, ‘bakın eğer bizi seçmezseniz ekonomik kriz olacak’ havasıyla korku salınmaya çalışılıyor. Ama bu sefer başaramayacaklar, oyunlarını biz cesurlar bozacağız” dedi.

“Ekonomide şeffaf ve hesap verilebilir bir düzene geçeceğiz”

AK Parti iktidarında ekonominin liyakata dayalı olmayan bir şekilde işletilmeye çalışıldığını öne süren Eryılmaz, “İYİ Parti, doğru ekonomi politikalarıyla Türkiye’nin istikrarlı, kapsayıcı ve hızlı büyümesini sağlayacak. Türkiye’nin 21. yüzyılda hak edeceği konuma ulaşabilmesi için inşa edilecek olan ekonomik düzen, gelişmiş bir demokrasi ön şartı ile başarıya ulaşacak. Ekonomik sistemin akılcı, etkin ve adil bir şekilde işleyebilmesi için gereken yasal düzenlemelerin siyaset kurumuyla organik bağı olmayan ve temelde liyakata dayalı bir bürokrasi ile yürütülmesi gerekir. Biz İYİ Parti olarak ekonomik sistemin işleyişine hiçbir siyasetçiyi karıştırmayacağız. Türkiye son 10 yıldır orta gelir tuzağına düşmüş durumda. Bunun nedeni ise bilgi çağını yakalayamamamız. Biz hızla beyin göçünü önleyeceğiz, sanayi dönüşümünü tamamlayacağız ve sosyal kalkınma atılımını başlatacağız. Ekonomide şeffaf ve hesap verilebilir bir düzene geçeceğiz. Büyümenin bedeli yüksek enflasyon oranları olmamalıdır. Biz hedefimize ulaşmak için yüksek verimlilik içeren özel ve kamu yatırımlarıyla desteklenen dengeli ve sürdürülebilir bir kalkınma modeli ortaya koyacağız. Maliye politikalarımızın en önemlilerinden biri enflasyonun kalıcı olarak düşük tek haneli seviyelere indirilmesi olacaktır” dedi.

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz son olarak şunları söyledi: “Bizim çocuklarımız onların çocukları kadar zengin olmayacak. Ama ilerde çocuklarımız bizlere çağdaş, istikrarlı ekonomisiyle hızla büyüyen bir ülkede yaşadıkları için teşekkür edecek. İYİ Parti bu rant düzenini bozacak. İYİ Parti’yle birlikte artık halk kazanacak, çocuklarımız kazanacak, vatandaşlar kazanacak.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum