İşte Saadet’in sürpriz ‘Cumhurbaşkanı adayı’!

saadet.jpg

24 Haziran erken seçimleri için Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı belli oldu. Partinin Cumhurbaşkanı adayı Genel Başkan Temel Karamollaoğlu olacağı açıklandı.

İYİ Parti’den Meral Akşener ve Vatan Partisi’nden Doğu Perinçek’ten sonra  Cumhurbaşkanı adayını resmi olarak açıklayan üçüncü parti Saadet Partisi oldu. Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı da genel başkan Temel Karamollaoğlu oldu.

Saadet Partisi, geçtiğimiz iki haftada yapılan görüşmeler neticesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü aday göstermek istemiş ancak Gül’ün “Toplumsal mutabakat sağlanamadı” reddi yüzünden bu adaylık gerçekleştirilememişti.

Bu durum üzerine Saadet Partisi, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’yu aday gösterdi. Cumhurbaşkanı adaylığı için 4 ve 9 Mayıs tarihleri arasında en az 100 bin imza toplayacak olan Saadet Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Seçim 2018 Atılım Toplantısında yaptığı açıklamada  “Bütün gücümüzle, öyle 100 bin değil en az 500 bin imzayla, hiç kimsenin tereddüdü olmayacak bir tarzda başkan adayımızı belirleyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

YSK tarafından kesin aday listesi ise 13 Mayıs’ta açıklanacak.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum