İstanbul’da ‘tavus kuşu’ operasyonu: Değeri 2 milyon dolar

resized_a7a46-0005f330tekkare2.jpg

Yemenli Avad Ali Hasan Al Masri, geçtiğimiz Mart ayında elmas ve zümrüt süslemeli altından tavus kuşunu İstanbul’a getirerek Kapalıçarşı’da bir kuyumcuya emanet bırakarak alıcı aramaya başladı.

2 milyon dolara satmak istediği tavus kuşunun videosunu antikacıların ilgi gösterdiği bir internet sitesine koydu. Bir alıcı temas kurdu ancak sonra vazgeçti.

Hürriyet’in haberine göre, Al Masri’yi geçen hafta Abdülhadi K. adlı bir kişi aradı. Tavuskuşu ile ilgilendiğini söyledi. Abdülhadi K. kuyumcuya giderek tavuskuşunu inceledi ve eksper incelemesinden sonra tavuskuşunu alabileceğini söyledi. Eksper incelediği tavuskuşunun orijinal olduğunu söyledi.

Başına silah dayandı

Bunun üzerine Abdülhadi K, Yemenli Al Masri’den tavuskuşunu Esenyurt’ta verdiği adrese getirmesini istedi. Al Masri, tavuskuşunu verilen adrese götürdü. Verilen adreste Al Masri’yi birkaç kişi karşıladı. Abdülhadi K. adreste yoktu. Abdülhadi K., Al Masri’ye yanındaki kişilerle birlikte vereceği yeni adrese gelmesini, ödemeyi verdiği yeni adreste yapacağını söyledi.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum