İstanbul Valiliği sosyal medya yöneticisi Atatürk’ün kaşını boyadı

1561989383234-valilik.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası İstanbul Valiliği’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda odadaki Atatürk resminin kaşlarının birleştirildiği görüldü. Söz konusu paylaşım kısa sürede kaldırıldı.

Olayla ilgili BirGün gazetesine açıklama yapan Valilik Halkla İlişkiler Müdürü Muammer Karadeniz, tweet’i kendisinin attığını ve Atatürk’ün kaşlarının arasındaki boşluğun ‘otomatik olarak doldurulduğunu’ öne sürdü.

Karadeniz, “Konuyu bizzat kendi telefonumdan kendim attım, fotoğrafı da kendim seçtim. Neticede Twitter’da fotoğrafı ‘otomatik düzelt’ deyince, daha önceden de birkaç defa yapmıştı, buna benzer bir karartı atıyor. Bu karartıyı aynı şekilde Atatürk’ün fotoğrafında da atmış yani iki kaş arasındaki boşluğu ‘fotoğrafı otomatik düzelt’ dediğimiz zaman kendisi dolduruyor.” dedi.

Karadeniz, daha sonra yaptığı detaylı basın açıklamasında, işleme dair bir video paylaştı.

Karadeniz, “Durumun telefonumdaki Twitter uygulamasında fotoğraf düzenleme özelliğinin kullanılması sırasında oluştuğu fark edilmiş ve hemen gerekli müdahale yapılmıştır. Bu teknik aksaklık nedeniyle oluşan durumun, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı üzerinde meydana gelmesinden büyük bir üzüntü duyuyorum. Fotoğrafın orijinal halinde kesinlikle böyle bir durum yok. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından, kendi telefonumda fotoğrafı düzenleme işleminin ekran videosunu sizlerin bilgi ve takdirlerine sunuyorum.” ifadesini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum