İsmail Küçükkaya anlattı: İmamoğlu ve Yıldırım’a nasıl sorular soracak?

1560505537668-ismail-1.jpg

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) CHP’nin kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesinin yeni seçim 23 Haziran’da yapılacak. Seçim öncesi CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ile AKP’nin adayı Binali Yıldırım, bu akşam saat 21.00’de televizyonda karşı karşıya gelecek. Ortak yayını yönetecek olan gazeteci İsmail Küçükkaya, sunacağı yayın öncesi nasıl sorular soracağını anlattı.

Sözcü’den Yüksel Şengül’e konuşan Küçükkaya’nın açıklamalarından bir kısım şöyle:

Herkes bu akşam soracağınız soruları merak ediyor…

Yaklaşık 18-20 adet soru hazırladım. Bunlar her iki konuğuma soracağım sorular olacak. Ayrıca her ikisine de ayrı ayrı soracağım 3’er soru var. Konularımız bellidir, seçim ve İstanbul… Sadece benim değil halkın merak ettiği, cevap aradığı soruları hazırladım.

Zaman konusunda sıkıntı olacak mı?

Elimde kronometre olacak ve her soruya 3 dakikalık cevap hakkı tanıyacağım. Bir sorun beklemiyorum.

“Soruları görelim” ya da “Şu konulara girmesen iyi olur” gibi istekler geldi mi?

Hayır, bilakis Ekrem İmamoğlu da Binali Yıldırım da ‘Ne isterseniz sorabilirsiniz’ dediler.

 Ortak yayını sunma teklifini kabul ettikten sonra ailenizin, annenizin tepkisi ne oldu?

Annem ‘Kabul etme oğlum’ dedi ve ‘Bak, Uğur Dündar kabul etmedi, o senin büyüğün, en tecrübeli isim. Sen de girme bu işe evladım’ diye ısrar etti. Ama ben onun kaygılanmasına gerek olmadığını söyleyerek ikna ettim.

– Uğur Dündar, 2002 yılında Deniz Baykal – Recep Tayyip Erdoğan programında moderatör olarak görev yapmıştı… O programı izlemiş miydiniz?

Elbette izledim o programı. Deniz Baykal ve Recep Tayyip Erdoğan’ın Uğur Dündar moderatörlüğündeki tartışması beni büyülemişti. Ayrıca muhabir olarak görev yaptığım yıllarda Emin Çölaşan’la Mehmet Barlas’ın televizyondaki canlı yayın programını da muhabir olarak çalıştığım gazete adına TRT Kavaklıdere Stüdyoları’nda izlemiştim. Çekim sonrası her ikisiyle konuşup, notlar almıştım. O her iki programı unutmam mümkün değil.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum