İmamoğlu’nun iddiasına CNN Türk’ten açıklama

1558685706073-cnn-turk.jpg

Mazbatası elinden alınan CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk’te katıldığı son programda paylaştığı verileri yakın çekim yapan  dört kameramanın işine son verildiğini iddia etti.  İmamoğlu’nun iddialarına ilişkin kanaldan yapılan açıklamada, “Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Tarafsız Bölge programınının ardından görevli kameramanların işine son verildiği bilgisi doğru değildir. Kurumumuz bünyesinde görev yapan kameramanlar görevlerinin başındadır. Saygılarımız ile kamuoyuna sunulur’’ denildi.

CNN TÜRK kendisine teknik hizmet veren Özkan Prodükdiyon tarafından kanala yapılan açıklamayı da paylaştı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Medya Grubunuz bünyesinde ver alan yayın kuruluşlarına tarafımızdan teknik prodüksiyon hizmetleri verilmektedir. Bildiğiniz üzere, Medya Grubunuza ait CNN TÜRK Televizyonunda 20.05.2019 tarihinde yayınlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun konuk olarak katıldığı “Tarafsız Bölge” isimli programın çekimleri de tarafımızdan gerçekleştirilmiştir. Bu program ile ilgili olarak sosyal medyada bir süredir “yayın nedeniyle personel çıkartıldığı” gibi asılsız iddialara yer almaktadır. Özkan Prodüksiyon Ticaret Limited Şirketi olarak söz konusu yayın nedeniyle bünyemizde çalışan herhangi personelin iş akdine son verilmediğini tarafınıza bildirmek isteriz’’ denildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum