“İmamoğlu Cumhur İttifakı’nda çatlağa yol açtı”

cumhur-ittifaki-nin-etkin-ismi-imamoglu-nun-aradigi-bir-gozdu-verildi-iki-goz.png

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde basın danışmanlığı yapan Karar gazetesi yazarı Akif Beki, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul konusunda iktidarın üzerine bilerek gitmiş olabileceği ve Cumhur İttifakı’nda da çatlağa neden olduğu görüşünü savundu.

Beki, “İktidar medyası, karşı çıkan muhalefeti Montrö lobisi olmakla suçlayadursun…En sert itirazlar, en şiddetli uyarılar iktidar bloku içinden geldi. Doğu Perinçek’in Aydınlık gazetesi, Montrö’yü baypas etmenin Amerikan çıkarlarına hizmet edeceği ve Türkiye ile  Rusya’nın çıkarlarına zarar vereceği gerekcesiyle Kanal İstanbul projesini yerden yere vuruyor. Karadeniz’in güvenliğini ABD lehine riske atacak, Rusya ile Türkiye’nin arasını açacak, Avrasya dayanışmasını bozacak diye hop oturup hop kalkıyor Aydınlık” ifadesini kullandı.

Beki şu düşünceleri dile getirdi:

“Komplocu suçlamalar havada uçuşuyor. Güzergahın altından Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın 44 dönüm arazisinin çıkması da tuz biber ekti.

Düştük mü yine lobiler savaşının ortasına, ayıklayın bakalım pirincin taşını!

Haksız mıyım şimdi; İmamoğlu tuzak mı açtı, Cumhur İttifakı’nı bölecek bir çatışmayı kasten mi kışkırttı, rantiye bağlantılarının patlayacağını hesap etmiş miydi,  Ankara-Moskova hattını karıştıracağını öngördü de mi nifak soktu diye şüphelenmekte?

Eğer planlıysa siyaseti tuttu, mindere çekerek iktidarı tuzağına düşürmeyi başardı”

 

Yazının devamı için tıklayın

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum