İmamoğlu: “Hangi devlet yetkilisi çıkıp size Kanal İstanbul projesini anlattı?”

171220190804416221082.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın, “Tüm hazırlıkları bitmek üzere, inşallah önümüzdeki yıl kazmayı vuracağız” sözlerine sert bir dille tepki gösterdi.

Ocak ayının ilk haftasında konuyla ilgili bir çalıştay düzenleyeceklerini hatırlatan İmamoğlu, “Projenin teknik açıklamasını dinleyecek ortam görmedim. Ben akıllı her projeyi savunabilecek karaktere sahibim. Bu ya kanal ya İstanbul ikileminde çok önemli bir iştir. İstanbullunun hiç bilgi sahibi olmayanların önüne bunu tek tek anlatacağız. Bekleyin Ocak ayının ilk haftası çalıştay yapacağız. Ne bu acele ya, ‘kazmayı vuracağız’ ne kazması bu ya. Kanal İstanbul bu basit bir iş değil, oraya kazma vurulmaz” ifadelerini kullandı.

İstanbul halkının projeye ilişkin bilgisi olmadığının altını çizen İBB Başkanı, “Hangi devlet yetkilisi çıkıp size Kanal İstanbul projesini anlattı?” diye sordu.”Bu bir rant projesidir” eleştirisinde bulunan İmamoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan 56 sayfalık raporu belirterek, “Marmara Deniz tehlikede, canlılar tehlikede” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum