İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Bizim kozmik odayla işimiz olmaz

1555668021497-7-e-67-cec-8-c-207-400-e-8-b-6-e-b-42-dc-42-b-3-f-7-c-29452271.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyedeki verilerin kopyalanmasıyla ilgili açıklamada bulundu. 31 Mart 2019 ile 18 Nisan 2019 tarihi arasında duyumdan öte bazı tespitlerinin olduğunu söyleyen İmamoğlu, kozmik oda iddialarına ilişkin olarak da, “Bunları en sağlıklı şekilde kıyaslamak, verileri analiz etmek ve halkımızın çıkarı adına bu işlem yapılmıştır. Bizim kozmik odayla işimiz olmaz” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

(Erdoğan’ı havalimanında karşılama) Karşılaşmamız gerekiyor çünkü biz bu millete hizmet eden iki makama sahibiz. Bunlar gayet doğal. Nezaketin normalleşmesi bu ülkenin normalleşmesi demek. Ben bunu temsil etmeye çalışacağım. Fırsat bulursam merabalaşır, kucaklaşır, bu ülke adına sohbet ederim. Bu benim için onurdur. Bugün de kandilini kutladım. Sizlerin de kutlarım. (Erdoğan sizi başkanlık için kutladı mı?) Kendisi öyle bir cümle kullanmadı. Sadece iadeyi kutlama yaptı.

“(Erdoğan’ın Tweetini beğenmesi) Keşke demir hiç ısınmasaydı. Seçim süreçlerinde bunlar hep oluyor. Tabii ki soğusun, barış olsun. Bu ülkede barışı destekleyen her açıklama bizim için bir kazanım. Teşekkür ediyoruz. Keşke hiç bu kadar ısınmasaydı, bu tarz olayları hiç yaşamasaydık.

(Belediye verilerinin kopyalanması) Biz kamunun verilerini korumak zorundayız. Şu anda görevli olan arkadaşlarım, büyükşehirde görevli olan arkadaşlarımız, büyükşehirin daha önce sözleşmesini yapıp bu alanda anlaşma yaptığı firmanın bir görevlisi. Gayet mevzuata uygun bir şekilde ve aynı şekilde tespitler yapılarak, yılbaşı 2018, 31 Mart 2019 tarihli ve dün tarihli kayıtlar arşivlendi, imza altına alındı. Yetkili kişiler tarafından geleceğe sağlıklı bir şekilde taşınması, gerektiğinde oradakilerin irdelenmesi adına; özellikle 31 Mart ile 18 Nisan arasında ne yazık ki duyum değil daha ötesi tespitlerimiz var. Bunları en sağlıklı şekilde kıyaslamak, verileri analiz etmek ve halkımızın çıkarını korumak adına bu işlem yapılmıştır. Kanuna uygundur. Bizim kozmik odayla işimiz olmaz. Bu devletin hafızası, onu koruyoruz.

“Kamuya zarar veren, eksik işlem yapıldığında zaten hem kamuya duyuracağız hem de gerekli hukuki işlemleri başlatacağız. Onun için görevliyiz. Bunları yapmak zorundayız.

Tespitler kanıtlandığında, netleştikten sonra paylaşılacak.”

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum