HÖH referandumda gözlemci olmak istiyor

hoh-referandumda-gozlemci-olmak-istiyor_ead94f5.jpg

İSTANBUL (AA) – Halk Özel Harekatı Derneği (HÖH) Derneği İstanbul İl Başkanı Murat Sağlam, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda gönüllü olarak gözlemcilik yapmak istediklerini söyledi.

Sağlam, Beylerbeyi’ndeki Sabancı Polis Evi’nde düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile sokaklara inen halkın oluşturduğu bir dernek olduklarını belirtti.

“Amacımız insanların baskı görmeden oylarını kullanması”

Derneklerinin 15 Temmuz milli birlik ve beraberlik ruhunu, şuurunu yaşatmak için kurulduğunu vurgulayan Sağlam,”Dernek olarak 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda herkesin kendi iradesiyle oylarını kullanmasını sağlamak için gönüllü olarak gözlemcilik yapmak istiyoruz. Bunda amacımız, insanlarımızın baskı görmeden ‘evet’ ya da ‘hayır’ olarak oylarını kullanmasıdır. Biz dernek olarak sonuna kadar ‘evet’i savunuyoruz. Her daim devletimizin yanındayız, arkasındayız. Devletimizin lehinde olumlu katkı gösteren tüm liderlerimizin, devlet büyüklerimizin yanındayız. Cumhurbaşkanımız asla yalnız değildir, biz sonuna kadar arkasındayız.”diye konuştu.

Sağlam, dernek olarak Türkiye’nin 30 ilinde teşkilatlandıklarını, ilerleyen dönemlerde 81 il ve ilçelerinde örgütlenmek istediklerini dile getirdi.

Muhabir: Metin Tokgöz

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum