HDP önünde yapılan eylem Diyarbakır Valiliği’ne göre suç!

images-12-1.jpg

Diyarbakır Valiliği, işten atıldığı gerekçesiyle AKP Diyarbakır İl Başkanlığı binasında eylem yapmak isteyen üç işçiye izin vermedi. İzin dilekçesine verilen yanıtta, “Siyasi partilerin faaliyetlerinin engellenmesi anayasal bir suçtur” yanıtı verildi.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Ferit Aslan’ın

Diyarbakır Valiliği’ne göre AK Parti önünde eylem yapmak anayasal suç

göre, valiliğin gerekçe yazısında şu ifadeler kullanıldı:

“Söz konusu etkinliğinizin siyasi parti binası önünde düzenlemek istediğinizden, siyasi parti binasına giriş-çıkışları ve siyasi partiye ait faaliyetleri doğrudan ya da dolaylı olarak engelleyeceği ayrıca vatandaşların günlük yaşamını aşırı ve katlanılmaz ölçüde zora sokacağı, kamu düzenini, zedeleyici görüntüleri topluma yansıtılarak karşıt görüşlü gruplar arasında çatışma zemini oluşturmaya dönük provokatif olaylara sebebiyet verebileceği ve önü alınamaz menfur olayalara neden olabileceği, terör örgütlerine müzahir grup ve şahıslarca etkinliğe müdahil olunarak amacından saptırılmaya, terör örgütlerinin propogandasına dönüştürülmeye çalışılabileceği değerlendirilmiştir”

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 2 Eylül’de başlayan oturma eylemi 25 gündür devam ediyor. Eyleme İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da aralarında olduğu bazı bakanlar anneleri ziyaret ederek destek vermişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum