Hakimlerden Sabah gazetesinin haberine suç duyurusu

1036213740.jpg

Sabah gazetesinin dün yayımlanan ‘CHP Hukuku Böyle Kararttı’ manşetiyle hedef gösterdiği il seçim kurulu başkanı Müberra Gürdal ve iki üye hakim, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Sabah’ın gazetesinin haberinde İstanbul’da sandık sayımlarının devam ettiği 2 Nisan’da Müberra Gürdal ve iki üye hakimin mesai saatleri dışında İstanbul Adliyesi’ne geldiği, aynı saatlerde CHP’den bir heyetin de adliyeye gelerek oyların yeniden sayılmasına dair itiraz dilekçesini Gürdal ve üye hakimlere verdiği, sayımların da aynı gece yarısı durdurulduğu iddiasında bulundu.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın aktardığına göre haber, ‘CHP-İstanbul İl Seçim Kurulu’ işbirliği olarak kamuoyuna servis edildi.

31 Mart yerel seçimlerinde il seçim kurulu başkanı olarak görev yapan Gürdal ve iki üye hakim, haberle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Hakimlerin basına açıklama yapmak için Hakimler Savcılar Kurulu’na izin yazısı yazdıkları ve yanıt bekledikleri öğrenildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum