Eski AKP’li vekilden Erdoğan’a ‘ihanet’ yanıtı: ‘Parti kurmak niye ihanet olsun ki’

raw_akpli-selcuk-ozdag-erdogani-benzeteceklerse-malkacogluna-battal-gaziye-yildirim-beyazita-benzetsinler_274812123.jpg

Eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çok ayrılıp da parti kuranları gördük. Şu anda hiçbiri hatırlanmıyor. Kafanıza takmayın. İhanetin bedelini ağır öderler” sözünü değerlendirdi. Özdağ, “Bunlar doğru bir ifade değil. Sayın Cumhurbaşkanı da kafasına takmasın” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları Toplantısı’nda açıklamada, “Birileri parti kuruyormuş hiç bunları kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler” dedi. Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre; Erdoğan’ın bu sözlerine yanıt yeni parti kurma çalışmalarında Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket eden Selçuk Özdağ’dan geldi. AKP eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Bunlar doğru ifadeler değil. Türkiye hukuk devletidir. Türkiye hukukla adaletle yönetilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tür dillerden vazgeçmesi gerekiyor. Bu dil uygun bir değil. Bu dil Mevlana dili değil, Yunus dili değil. Bu toprakları biz dille fethettik. Bu dil daha çok kutuplaşma dili, kamplaşma dili, daha çok çatışma dili” dedi.

“Endişe etmeye gerek yok, bizi hedef göstermeye gerek yok, bizi de kafasına takmasına gerek yok” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendisi parti kurarken nasıl demokratik hakkını kullandıysa”

Parti kurmak niye ihanet olsun ki. Kendisi parti kurarken nasıl demokratik hakkını kullandıysa, bugün kurarlar kurmazlar bilmiyorum, Ali Bey kurar mı veya bir başkası kurar mı, Abdullah Bey, Ahmet Bey kurar mı, onları bilmiyorum. Onların ağzından duymak lazım. Ama parti kurmak ne zamandan beri suç olmuş ve ihanet, hainlik olmuş ki. Ne zamandan beri suç olmuş ki parti kurmak.

“Demokrasilerde fikir söylemek ihanet değildir”

Demokrasilerde fikir söylemek ihanet değildir. Demek ki yeni kurulacak, kurulacağı söylenen partilerle ilgili ciddi çekinceleri var demek ki, ciddi çekinceleri var ki bu kadar gündeme getiriyor.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum