Erdoğan’ın, “Yıkmadıysan gelir ben yıkarım” dediği AKP’li Ataş: İddia ediyorum, benim evim Üsküdar’daki en sağlam bina

1581142715736-yikim-ev-akp-li-vekil.jpg

Cumhurbaşkanı ve AKP Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün vekillerle yaptığı kahvaltıda, Üsküdar’da kentsel dönüşüm bölgesindeki evinin durumunu sorarak “Yıkmadıysan gelir ben yıkarım” dediği Mustafa Ataş, “İddia ediyorum, benim evim Üsküdar’daki en sağlam, depreme en dayanıklı bina” dedi.

Erdoğan’ın önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen milletvekilleriyle kahvaltıda, İstanbul milletvekili Ataş’a Üsküdar’daki evinin durumunu sorarak, “Gelir ben yıkarım Mustafa” demişti. Edinilen bilgiye göre, 17 Ağustos 1999’da yaşanan İstanbul depreminin ardından riskli bölge olarak ilan edilen alanda yer alan Ataş’ın evinin çevresindeki binalar, geçen aylarda bölgenin kentsel dönüşüme girmesiyle yıkıldı. Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre, Ataş, Üsküdar’daki evinin 1999 İstanbul depreminin ardından inşa edildiğini ve yıkılmasını gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.

Ataş şunları söyledi:

“Biz 2001 yılında arkadaşlarımızla bu binayı ortak yaptık. İskanımızı almışız, depreme dayanıklı bir ev. İddia ediyorum Üsküdar’daki en sağlam, depreme en dayanıklı bina bizimkidir. Toplantıda Sayın Cumhurbaşkanımız bölgedeki kentsel dönüşüm nedeniyle benim evimin yıkılıp yıkılmadığını sordu ve ‘yık’ dedi. Ben de kendisine durumu izah ettim. Cumhurbaşkanımıza ‘Bizim binamız diğerleri ile aynı pozisyonda değil’ dedim. Onlar depreme dayanıklı olmayabilir ama bizim binamızın hiçbir eksiği yok, belgelerimiz tam. 20 senedir ben burada oturuyorum.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum