Erdoğan’dan belediyelere: İşçilere sendika ayrımı yapmayın, kucaklayıcı davranın

1572367628642-erdo.jpg

Bazı belediyelerin sendika değiştirme baskısı uyguladığını kaydeden Erdoğan, “Sizden ricam işçileri siyasi kanaatlerinden, sendikacılığından dolayı ayrıştırmayın. Kucaklayıcı davranın” dedi.

Türkiye Gazetesi’nden Damla Peker’in haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün Genel Merkez’de partisinin büyükşehir ve il belediye başkanları ile yaptığı toplantıda belediyelerin borçları ve işten çıkarmalar gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre, eski belediyecilik tecrübelerini başkanlarla paylaşan Erdoğan “Belediye başkanlığından gelme bir siyasetçi olarak sizleri en iyi benim anlayacağımı düşünüyorum. 1994’te kazandığım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını ömrüm boyunca da gururlanacağım bir vazife olarak gördüm” dedi.

Toplantıda işçi çıkarmaları ve belediyelerin borçları da gündeme geldi. Her gün çeşitli şehirlerdeki belediyelerle ilgili sendika değiştirme baskısı, işten atma, tehditlere kadar pek çok vicdan yaralayıcı haberlerle karşılaştığını söyleyen Erdoğan “Sizden ricam işçileri siyasi kanaatlerinden dolayı, sendikacılığından dolayı ayrıştırmayın. Kucaklayıcı davranın” diye konuştu.

“Senin seçimi alman için ben geldim, yetmiyor mu?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, geçtiğimiz hafta, partisinin eski il başkanları ile yaptığı toplantıda dikkat çeken diyalogların yaşandığı öğrenildi. Toplantıda söz alan eski bir il başkanının “Genel Merkez’in kapıları bize kapalı” demesi üzerine Erdoğan’ın “Bu partinin MYK ve MKYK’sı var. İl başkanları ile her ay düzenli olarak bir araya geliyoruz. Bizi diğer partilerle karıştırmayın” dediği belirtildi. Erdoğan’ın, bir başka il başkanının “Genel Merkez seçim sürecinde bizi arayıp sormadı. Bölgemize de gelmedi” sözlerine ise “Onlar gelmediyse ben vardım. Senin seçimi alman için ben geldim, yetmiyor mu?” cevabını verdiği ifade edildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum