Erdoğan: “Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum”

20140218-erdogan-2.jpg

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li bir siyasetçinin Beştepe’de kendisini ziyaret ettiği iddiasını yalanladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. İspat ettin, ettin. Etmediğin takdirde CHP bu yalancıdan kurtulsun” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de açıklamalarda bulundu.

Partisinin il başkanlığında konuşan Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç‘un, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin için kullandığı “Lütfen bu kadına haddini bildiriniz” ifadesine tepki gösterdi:

Bir bayana ‘Şu kadını susturun’ böyle bir ifade kullanılabilir mi? Bunu kullanana ben ne derim? Bunlar edepsiz, bunlar ahlaksız. Bunlar bu parlamentoda 50 civarında hanımefendi milletvekili olan partimizi hazmedemiyorlar. Bunlara göre kadın hizmetkârolmalı, karşılarında hukukçu gördükleri zaman kuduruyorlar. Onlar istese de istemese de inşallah AK Parti’nin hanımları, kadınları bunları aşa aşa iktidara yürüyorlar.

‘Sen CHP Genel Başkanlığı’nı ortaya koyabiliyor musun?’

Erdoğan, sözlerinin devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu eleştirdi. “Bay Kemal, bizim Suriye’de işimiz var da, senin ne işin var? Esed’e adamlarını niye gönderiyorsun?” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“PYG/YPG bu gibi örgütlerle Bay Kemal, iş tutuyor. Ya bir gün de çık de ki ‘PKK terör örgütüdür’ de. Demedi, diyemez. Ürkektir, korkaktır, pısırıktır

Ben bir CHP’liyle görüşmüşüm. Ben? Bay Kemal senin hayatın yalan. Eğer yiğitsen ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? İspat ettin, ettin. Etmediğin takdirde CHP bu yalancıdan kurtulsun.”

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum