Elanur bebeğe yardım eli uzandı

elanur-bebege-yardim-eli-uzandi_61eed4b.jpg

AYDIN (AA) – Aydın’ın Germencik ilçesinde 4 aylıkken epilepsi teşhisi konan ve geçirdiği nöbetlerle görme yetisini kaybeden, babasının otomobilini satarak aldığı oksijen cihazıyla yaşam mücadelesi veren Elanur bebeğe yardım eli uzandı.

Ortaklar Mahallesi’nde oturan Güler (35) Cahit Gümüş (38) çiftinin 3 çocuğundan biri olan ve 4 aylıkken epilepsi teşhisi konan, daha sonra 17 gün yoğun bakımda kaldığı bir nöbeti sonrası görme yetisini kaybeden 13 aylık Elanur bebek için sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlardan maddi ve manevi destek geldi.

AA muhabirine açıklama yapan baba Gümüş, kızı için yaptığı yardım çağrısının basında yer almasının ardından yurt içi ve yurt dışından çok sayıda kişinin kendilerine ulaşıp yardım ettiğini söyledi.

“İnsanlık ölmemiş”

Çok mutlu olduğunu aktaran Gümüş, “Sağolsun hayırsever vatandaşlar da bize ulaşıyor. Maddi ve manevi olarak gücü olan yardım etmek istiyor. Gücü olmayan da arayıp iyi dileklerini aktarıyor. İnsanlık ölmemiş, Allah herkesten razı olsun.” dedi.

Anne Gümüş de basında yer alan haberlerin çok etkili olduğunu vurgulayarak, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların Elanur’un tedavisi için yakından ilgilendiğine dikkati çekerek, çocuğunun hastalığıyla ilgili yurt dışında yapılan bir tahlilin Aymelek Derneğinin girişimiyle yapılacağının sözünü aldıklarını aktardı.

Muhabir: Necip Uyanık

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum