Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’a seslendi: Sizinle uyum içinde çalışmaya hazırım ve talibim

D9wuVGeXUAEMeas.jpg

23 Haziran’da yaptığımız İBB Başkanlığı seçiminin en anlamlı ifadelerinden birisi demokrasiye olacak katkısıydı. Her iki vasfıyla ülkemize ve dünya kenti İstanbul’umuza bu seçimin sonuçları hayırlı olsun. Birazdan uzun bir metin paylaşacağım içinde duygularım var. Önce bugün yüzbinlerce diye ifade edebileceğim sandık başında görev yapan bütün yol arkadaşlarıma minnet duygularımı belirtmek istiyorum. Tümünün kalbini ve güzel emeğini yanımda hissediyorum, iyi ki varlar, hepsi demokrasi kahramanı.

Quote Message: Ancak şunu da belirtmek isterim ki bugün hâlihazırda elimizdeki seçim verileri süreci netleştirmeye yönelik oluştursa da sonuç tutanaklarla olur. Sandık görevlisi arkadaşlarımıza ve hukuk sorumlularına, ilçe seçim kurulundaki arkadaşlarıma sonuç netleşene kadar görevlerinin başında kalmalarını rica ediyorum. Netleşene kadar lütfen asla sandıkları terk etmeyin. Bu tarihi sorumluluk halen devam etmektedir.

Ancak şunu da belirtmek isterim ki bugün hâlihazırda elimizdeki seçim verileri süreci netleştirmeye yönelik oluştursa da sonuç tutanaklarla olur. Sandık görevlisi arkadaşlarımıza ve hukuk sorumlularına, ilçe seçim kurulundaki arkadaşlarıma sonuç netleşene kadar görevlerinin başında kalmalarını rica ediyorum. Netleşene kadar lütfen asla sandıkları terk etmeyin. Bu tarihi sorumluluk halen devam etmektedir.

Quote Message: Biz Türkiye’de demokrasi saatinin tıkır tıkır çalışmasından yana olanlarız. Maalesef bu saat 31 Mart akşamı çalışmadı. Yaşanan her şeyi bütün milletimiz biliyor. Ancak saati durdurarak zamanın akışını önleyemezsiniz, bugün sandıklardan oy pusulalarının yanı sıra bir de hesap pusulasının çıktığını da duyurmak isterim. Vatandaş yaşanan büyük haksızlığın hesabını kesmiştir. Bir sayfa kapandı yeni bir sayfa açıldı anlamına gelmiyor, herkesin yeni ve ortak bir sayfa açması, yeni bir başlangıç anlamına geliyor

Biz Türkiye’de demokrasi saatinin tıkır tıkır çalışmasından yana olanlarız. Maalesef bu saat 31 Mart akşamı çalışmadı. Yaşanan her şeyi bütün milletimiz biliyor. Ancak saati durdurarak zamanın akışını önleyemezsiniz, bugün sandıklardan oy pusulalarının yanı sıra bir de hesap pusulasının çıktığını da duyurmak isterim. Vatandaş yaşanan büyük haksızlığın hesabını kesmiştir. Bir sayfa kapandı yeni bir sayfa açıldı anlamına gelmiyor, herkesin yeni ve ortak bir sayfa açması, yeni bir başlangıç anlamına geliyor

Quote Message: Bugün itibarıyla israf, kibir, ötekileştirme ve şatafat bitecek. Bunu yalnız bana oy verenler değil, seçimleri büyük bir olgunluk ve sakinlik içinde geçiren bütün insanlar sağlamıştır. Sizler Türkiye’nin demokrasi itibarını tüm dünya önünde korudunuz. Yüz yılı aşan demokrasi geleneğimize milletçe sahip çıktınız. Teşekkürler İstanbullu hemşerilerim.

Bugün itibarıyla israf, kibir, ötekileştirme ve şatafat bitecek. Bunu yalnız bana oy verenler değil, seçimleri büyük bir olgunluk ve sakinlik içinde geçiren bütün insanlar sağlamıştır. Sizler Türkiye’nin demokrasi itibarını tüm dünya önünde korudunuz. Yüz yılı aşan demokrasi geleneğimize milletçe sahip çıktınız. Teşekkürler İstanbullu hemşerilerim.

Quote Message: Göreceksiniz kısa sürede herkes bu seçimi herkesin kazandığını hissedecek. Kimseyi ayırmadan, dışlamadan çalışacağım. Bugün benim için sandıktan sefer görev emri çıkmıştır. İnsanlar bana yoksulluk ile mücadele, yeşil alan ve ucuz ulaşım seferberliği başlatmak için kutsal bir görev vermiştir. Bu en onurlu bir görevdir. Bu görevi layıkıyla yapmaktan başka hiçbir önceliğim olmayacaktır. İstanbul İttifakı birçok önyargıyı da reddetmiştir.

Göreceksiniz kısa sürede herkes bu seçimi herkesin kazandığını hissedecek. Kimseyi ayırmadan, dışlamadan çalışacağım. Bugün benim için sandıktan sefer görev emri çıkmıştır. İnsanlar bana yoksulluk ile mücadele, yeşil alan ve ucuz ulaşım seferberliği başlatmak için kutsal bir görev vermiştir. Bu en onurlu bir görevdir. Bu görevi layıkıyla yapmaktan başka hiçbir önceliğim olmayacaktır. İstanbul İttifakı birçok önyargıyı da reddetmiştir.

Ekrem İmamoğlu
Quote Message: Sayın Erdoğan’a seslenmek istiyorum. Depreme hazırlanmak, daha iyi metro yapmak gibi merkezi ve yerel hükümetin işbirliği ve uyum içinde çalışması gerektiğinin önemi ortadadır. Ben seçim öncesinde vatandaşa anlattığım ve onay aldığım yol haritası kapsamında sizinle uyum içinde çalışmaya hazırım ve talibim. Hiçbir siyasi mesele, vatandaşın huzurundan, mutluluğundan, barıştan, sevgiden ve saygıdan daha önemli değildir. Tüm ortak konuları beraber ele almak isterim. Mazbatayı almamın ardından yol haritasını size sunmak, görüşlerimi almak ve görüşlerinizi de almak ve ziyaret etmek arzusunu size iletiyorum. Vatandaş siyasetçi atışmalarından bıkmıştır ve yılmıştır. Vatandaş hizmet ve çözüm beklemektedir. Yarıda kalan vaatlerimizi ilk mecliste gündeme taşıyıp hayata geçireceğimizi duyurmak istiyorum. Engellenmeyle karşılaşırsak her şeyi şeffaf bir şekilde vatandaşımızla paylaşacağız.

Sayın Erdoğan’a seslenmek istiyorum. Depreme hazırlanmak, daha iyi metro yapmak gibi merkezi ve yerel hükümetin işbirliği ve uyum içinde çalışması gerektiğinin önemi ortadadır. Ben seçim öncesinde vatandaşa anlattığım ve onay aldığım yol haritası kapsamında sizinle uyum içinde çalışmaya hazırım ve talibim. Hiçbir siyasi mesele, vatandaşın huzurundan, mutluluğundan, barıştan, sevgiden ve saygıdan daha önemli değildir. Tüm ortak konuları beraber ele almak isterim. Mazbatayı almamın ardından yol haritasını size sunmak, görüşlerimi almak ve görüşlerinizi de almak ve ziyaret etmek arzusunu size iletiyorum. Vatandaş siyasetçi atışmalarından bıkmıştır ve yılmıştır. Vatandaş hizmet ve çözüm beklemektedir. Yarıda kalan vaatlerimizi ilk mecliste gündeme taşıyıp hayata geçireceğimizi duyurmak istiyorum. Engellenmeyle karşılaşırsak her şeyi şeffaf bir şekilde vatandaşımızla paylaşacağız.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum