Dilek Apartmanı’nda umutlar tükenmedi

1579940729022-sdf.jpg

Dün akşam saatlerinde Elazığ’da meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde çöken Sürsürü mahallesindeki Dilek Apartmanı’nın enkazında iki kişiye daha ulaşıldı. Depremden 5 saat sonra aynı binanın enkazından çıkarılan 12 yaşındaki Miraç Dişli hastanede hayatını kaybetmişti.

Apartman enkazında arama kurtarma ekipleri tarafından hassas dinleme cihazları ve dedektör köpeklerle yapılan çalışmalar sonucunda sabah saat 06:00 sularında iki kişi enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Bölgede tamamen sessizliğin sağlanmasının ardından hassas cihazlarla yapılan son dinlemede, depremzedelerin bulundukları mevkisini belirleyen ekipler, açtıkları kanaldan kurtarma çalışmalarına yön verdi. Bu gelişme enkazdan sağ kurtulabilenlerin olabileceği umutlarını artırdı.

NTV canlı yayınına bağlanan DHA bölge muhabiri arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve iş makinelerinin binanın dördüncü katındaki molozları temizlemeye çalıştığını duyurdu. Muhabir, Dilek Apartmanı’nın yanında aynı kooperatif tarafından yapılmış binalar olduğunu, ancak bu binalarda bir hasa oluşmadığını aktardı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum